Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell szépre mosni?

Hogyan kell szépre mosni?

Figyelt kérdés

Nálam 3-4 hónapon belül gányak lesznek a ruhák. Baba és kisgyerek ruhák. Viszont látok másokon olyan ruhákat,amelyek gyönyörűek és tudom, hogy rendszeresen hordva vannak.

Nálam elszürkül a fehér is a fehérmosó és folttisztító ellenére, a színes ruhák fakulnak, bolyhozódnak, nyúlnak, szöszölődnek, lógósak lesznek...Mi lehet a gond?

Elolvasom a használati útmutatókat.whirlpoolunk van.

Hogyan kell szépre mosni, teregetni, elrakni? Ti, hogyan csináljátok?


2011. ápr. 17. 10:35
 1/8 A kérdező kommentje:
A színeseket is külön válogatva mosom.
2011. ápr. 17. 10:36
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, hogy a ruhák nem olyan jó minőségűek? Mert azon is nagyon sok múlik.
2011. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Tegyél 3-4 csomag szódabikarbónát a mosópor tartályába, a mosószerrel együtt, vagy áztasd le előbb a ruhácskákat szódabikarbónás, vagy sós vízben, és azután mosd ki őket, megfelelő programon.
2011. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Azt szeretném még mondani, hogy a tömény klóros fehérítő károsíthatja az anyagot, ezért a fehérítőt csak a dobozán vagy a ruha cimkéjén javasolt hígításban használd.

Ha a frissen mosott ruha kibolyhosodott, valószínű túltöltötted a mosógépet, vagy más beállítási hibát követtél el. Bolyhosságot okozhat még a gyenge vízleeresztés, túl kevés folyékony mosószer, a fel nem oldódott mosópor, az öblítő helytelen használata.

2011. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Öblítő helyett ecetet tégy a mosógépbe. A ruháid is fehérebbek lesznek,és nem fognak bolyhosodni.
2011. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én mosóport öblitöt használok whirlpoolom van és szép tiszták a ruháim gépet tisztitani nem szoktam sőt nyitvahagyni is csk 2-3 orát 3 fehéreket 50 foon mosom
2011. ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Talán nagyobb hőfokon mosod mint megengedett és ezért nyúlnak. Tegyél vízlágyítót a mosóporhoz, így alacsonyabb hőfokon is tisztára mossa a szennyes ruhát. Szárításnál is ügyelni kell, hogy a "nyúlós" anyagú ruhákat csak fektetve lehet szárítani.

Tapasztald ki, hogy melyik mosópor mos tisztára a gépeddel. Nekem LG gépem van és a Tomival mosok. Fehérítőset a fehérhez, színeset a színeshez és 40 fokon (még az olajfoltot is). A régi beszürkült ruhák is fehérek lettek. Nekem ez vált be. Próbáltam drágább mosóporokat, de nem lettek olyan szép tiszták, mint vártam volna.

Szóval vízlágyító és megfelelő mosópor kell. Tapasztald ki neked melyik márka válik be.

2011. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ugyanez a problémám, engem a nyúlósság nem érint, viszont a fehérítéssel én sem boldogulok, sem a folttisztítással.Nekünk Zanussi van, s valószínű az a baj, hogy elvízkövesedett a fűtőszál, ezért hiába állítom be 60 fokra a fehéreknél, nem tudja annyira felmelegíteni a vizet, ezért nem is tisztít olyan jól.Képzeld el, mintha langyos vízben mosogatnál.Ellenőrizni úgy lehet, hogy megnézed amikor centrifugáz, hogy meleg vizet öblít-e ki.Ha nem, akkor lehet ez a baj.


Az ecetet már én is hallottam, hogy jó.

2011. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!