Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tudom lemosni a penészt...

Mivel tudom lemosni a penészt a hűtőládám gumitömítéséről?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 13:45
 1/4 anonim válasza:
100%

Tömény, tiszta ecettel. Öntsd rá az ecetet a tömítésre, hogy ellepje a penészes részeket és akár több órán át hagyd rajta állni. Utána még lehet vatyerászni.

Vegyszereket nem ajánlok, mert a gumi nagyon magábaszívja a szagokat. Az ecet szaga elmúlik, ha utána még tiszta vízben is áztatod egy darabig.

Remélem sikerülni fog.

2009. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A vízkőoldó (sósav is) is jó, de fontos a gumikesztyű, és a lecseppenés megakadályozása, illetve tiszta bő vízzel való leöblítés!

Jó még a 52%-os, vagy a fölötti alkohol is.( Lehet patikai, vagy házipálinka is.)

2009. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hypo! És a egy fogkefe, hogy a gumi réseiből ki tudd jól pucolni a penészt, nem utolsó sorban a hypo fertőtlenít is, ami a hűtőláda szempontjából nem is olyan rossz dolog. :)
2009. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hanyagold ezek a válaszok ilyen 80 év körüli öreg mamák praktikái. Részvétem, tehát öntsd le lobogó forró vízzel de óvatosan(tehát ne intenzíven) mert eldeformálódhat a gumi. Illetve forró ecet.. talán az még jó csak kicsit nehezebben kivitelezhető. És még 1 megoldás a METIL alkohol, vagy réz gálic.Utóbbi forrón.
2010. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!