Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a véleményed a rendmániások...

Mi a véleményed a rendmániásokról? Esetleg te is az vagy?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek szerint én is az vagyok. Szerintem relatív, hogy ki rendmániás.

Én olyan lakásban nőttem fel, ahol állandóan iszonyú kupleráj volt, anyám képtelen volt rendet tartani. Ennek egy csomó kellemetlen hozadéka volt, pl. a rengeteg ruha között sokszor nem találtam, ha konkrétan kellett valami, mondjuk a fehér blúzom, egy csomó ideig kerestem, aztán összegyűrve találtam meg egy ruhakupac alján, és még ki is kellett vasalni, tehát az ünnepségről elkéstem. Vagy általában ha bármi kellett, mivel nagy volt a házunk, sokszor egy óráig is kerestem. Rengeteg időm ment el emiatt, ráadásul tipikusan mindig akkor, amikor csináltam volna valamit és sietnem kellett.

Most már saját háztartásom van, és midennek megvan a maga helye. Igen, minden nap rá kell szánni egy kis időt (általában 10-15 percet), hogy rend legyen. De akkor pakolok, amikor ráérek. Amikor viszont sietek, vagy csak egyszerűen nem akarok sokat tökölni azzal, amit épp csinálok, nagyon jó érzés, hogy tudom, hogy minek hol a helye, és ha odanyúlok, tényleg ott találom. Amióta saját háztartásom van, még soha nem késtem amiatt, hogy a kupiban nem találtam meg azt, ami kell.

2011. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én szeretnék az lenni :)

(De sajnos nem vagyok)

2011. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyre inkább, ugyanakkor 2 kicsi gyerek mellett szinte esélytelen, hogy látszódjon is valami a lakáson...
2011. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök neki, hogy nem vagyok az, és nem is kell ilyen emberrel együtt élnem. Nagyon rossz lehet, én sajnálom őket. Meghát aki nagyon rendmániás, az valószínűleg az élet más területein is nagyon pedáns, görcsös ember, aki nem tud lazítani, éshát nagyon nehéz lehet nekik. :-/
2011. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én az vagyok, akkor vagyok nyugodt, csak akkor érzem jól magam, ha minden a helyén van, és tisztaság van mindenhol. De lehet hogy sokszor tényleg jobb lenne, ha nem lennék rendmániás. Akkor nem kapnék agyvérzést, ha a párom a konyhakredencen hagyja a számlaleveleket, gyógyszereket, poharakat, s egyéb zakotaságokat! Mert baromira tud dühíteni, de sokszor mégsem szólok neki, nem akarom a rigolyáimmal őt buzerálni. Így viszont szép csendben forr az agyam :-)
2011. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

pfuu de utállom a rendmániáásokat.:S

tesóm is az. olyaan idegesítőő":S

ha rendvan akkor kajakraa jön utánam h nézze h nem-e csinálok kupiit -.-

2011. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem vagyok mániás,de szeretem ha rend van.úgy sosem fekszem le amig nincs elmosogatva.jó úgy felkelni reggel h letudok ülni az üres asztalhoz.
2011. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

én ismerek olyat, aki a rend és tisztaságmániája miatt már alig tud olyan ételt, anyagot felsorolni, amire ne lenne allergiás. könnyen beteg lesz, nagyon gyenge az immunrendszere..

azért ez se egészséges:D

nálunk nagy kupi van, nővéremnek egy kis területe van, mint szoba és mint menekülésre való hely mert itt mindig rend van. a billentyűzetére fóliát tett, hogy ha bármikor bejövünk akkor ne koszoljuk össze. és ez szent dolog, nem szabad megsérteni:DD

2011. márc. 19. 16:35
 9/11 yuda ***** válasza:
Azt gondolom a rendmániásokról, hogy ez egy belső kényszer, és mint ilyen: betegség- lelki elégedetlenség az oka és azért szeretne rendet, mert úgy valamivel jobb érzés, de mivel a rend már csak olyan, hogy sosem marad úgy, ezért életük állandó gyötrelem - ezt tetézi, hogy többségében a környezetüket is ezzel gyötrik- lenézik, akik nem olyanok mint ők ( a lenézés is lelkibetegség, mert többnek tartják magukat másoknál, így komplexus alakul ki) ..stb
2011. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szeretem a rendet és a tisztaságot, attól függetlenül, hogy "nem vagyok odáig", amikor takarítani kell. Talán éppen azért vigyázok arra, hogy nagy kupi ne legyen a lakásban, naponta elpakolni, vagy valamit rögtön a helyére tenni sokkal egyszerűbb, mint amikor már nincs hova leülni sem.

Mottóm: a lakás van értem és nem én a lakásért.

Tehát minden szívfájdalom nélkül beviszem a vacsorát tálcára rakva a szobába, és ott vacsizok, ha úgy tartja kedvem. És azt sem tartom égbekiáltó bűnnek, ha az az egy-két mosatlan ottmarad a mosogatóban (vízzel feltöltve, hogy ne száradjon bele a maradék). Majd elmosom a reggeli kávéscsészével együtt.


Vagyis: alapjában nem azért takarítok és tartok rendet, mert mit szólnak a szomszédok (akinek nem tetszik, az ne jöjjön hozzám), hanem mert igényem van rá. Hogy kinek milyen szintű ez az igénye, az szerintem mindenkinél más és más. Ebben nem vagyunk egyformák.

2011. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!