Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az evőkészletet megúsztathatom...

Az evőkészletet megúsztathatom domesztoszos vízben?

Figyelt kérdés
Albi, nem saját evőkészlet, sok nincs is rendesen elmosva... Csak rövid ideig kellene, ezért nem akarok újat venni... Beáztathatom őket domesztoszos vízbe? Utána hagynám jól megszáradni... Bajunk nem lenne belőle?
2011. márc. 14. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
attólfügg miből van. Egyszerűbb lenne, ha elmosnád rendesen, úszkáltatás helyett.
2011. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Hát ha rászárítod a domestost, attól lesz bajotok.

Azt alaposan le kell öblíteni.

Én kb. félévente szoktam átmosni vele az evőeszközöket, így: a mosogatóba berakom őket, rá a domestos, rá forró víz. Ebben álljon minimum egy órát. Utána leöblítem és mosogatószerrel elmosogatom. Így tuti nem marad rajta domestos. És nagyon szép csillogók lesznek tőle :)

Arra ügyelj csak, hogy némelyik műanyagot szétmarja, szóval ha műanyag a nyelük, akkor inkább csak a fejükkel állítsd bele őket egy bögrébe.

De pl. a porcelán tányérokat meg az üvegpoharakat is nyugodtan beteheted így. Sőt miután kiázott, a mosogatóról is egyszerűen le lehet dörzsölni egy csomó olyan koszt, ami amúgy nem jön le. :)

2011. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha pár csepp hypót beleöntesz a mosogatóvízbe,az is jó.Oviban is így mosogattunk, semmi bajuk nem lett az edényeknek,evőeszközöknek.Meg az embereknek sem,persze,öblíteni is kell.
2011. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Evőeszközöket,edényeket soha nem áztatnék Domestosban, Akár hogy elmosod utána,maradhat rajta vegyszer.

Meleg ecetes vízben áztasd,tökéletesen letudod tisztítani.

2011. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

simán. én mindig azzal mosogatok. vagyis fele rész mosogatószer, fele domi.

soha semmi bajunk nem lett belőle, fertőtlenít, és tiszták lesznek az evőeszközök. sima ikea-s eszcájgom van, jól bírja.

erre találták ki, miért sérülne meg tőle a cucc???


az meg egyébként is alap, hogyha új helyre megyek, pl. nyaraláskor az apartman, akkor mindent elmosok benne, mert nem szeretnék különféle herpeszeket és bacikat összeszedni.


esetleg egy ecetes öblítést is be lehet játszani, h leszedje a domi maradványait. bár én azt sem szoktam, csak sima folyó vízben öblítek.

2011. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!