Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van mindig por a szobába...

Miért van mindig por a szobában? És mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Koliban lakom, egy nagyon pici szobában, és az a problémám, hogy hiába seprek fel, kb. fél óra múlva ugyanúgy néz ki a szoba :( nem morzsás vagy homokos, vagy ilyesmi, hanem ez a finom, fehér szálló por, ami csomókba gyűlik, rátapad a földön lévő rejtett hajszálakra, és ettől tök kosznak látszik a padló. pedig legalább hetente (de van, amikor 2x is) felmosok flóraszeptes vízzel.

Unom már, hogy akárki bejön hozzám, úgy látja, mintha kb. 3 hete nem is takarítottam volna fel a padlót :(

Van erre valami megoldás? (porszívót kértem már a portán, azt mondták, nem tudnak adni, nekem nincs rá pénzem, és el se férne itt)


2011. márc. 7. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
mert porlad szét a textília. Mondjuk a régi ágynemű.. Próbáld meg letakarni
2011. márc. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyik sarokba állítsd be a vödröt, mindig legyen benne víz. Ha bírod, akár vegyszeres is lehet, bár valójában arra semmi szükség. Amikor zavar, így csak egy mozdulat, és feltörlöd. Persze a felmosó ne a vízben álljon napokig, hanem terítsd ki arra a kis kosárra, amiben kicsavarod.

Vízzel sokkal jobban össze lehet szedni a port, és egyszerűbb is, mint seprűvel.

2011. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én azt javaslom, hogy a felmosással egyetemben portörlés mindenhol, és rázd ki az ágyneműdet is. Talán valamit javít a helyzeten, de ez egy örök szélmalomharc :)
2011. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz: valószínűleg régi a matrac és az porosít mindent.Az ellen sajnos nem tudsz semmit tenni.
2011. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régi textil. Ha szerencséd van, akkor valami nélkülözhető.
2011. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a matrac lesz az... hát, azt nem dobhatom ki, inkább legyen kicsit kosz, minthogy a tiszta földön aludjak :D

köszönöm mindenkinek :)

2011. márc. 8. 01:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!