Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SOS! Nagyon büdös (lehet...

SOS! Nagyon büdös (lehet gombás) lábú rokon járt nálunk, mit csináljak a szőnyeggel? Babámat nem tudom jó érzéssel letenni játszani!

Figyelt kérdés

Sajnos az illető elfelejtett zoknit váltani/lábat mosni meg a szagból ítélve gomba is lehet a dologban. Nagyon rossz érzéssel tudunk így a szőnyegre menni, hogyan lehetne gyorsan, kevés vízzel fertőtleníteni? Házi praktikáért is hálás lennék!


Minden hasznos választ előre is köszönök!


2011. febr. 27. 17:58
1 2
 1/14 Da puta madre válasza:
80%
Vannak fertőtlenítő sprayk. Jobb ötletem nincs
2011. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pffff... Nekem is van olyan cipőm, amiben nagyon rövid idő alatt büdös lesz a lábam, pedig naponta kétszer fürdök, váltok zoknit és még gombám sincs. Ennek ellenére nem hiszem, hogy bármi baja lenne attól a szőnyegnek, ha rálépek. Ha tudnád, hogy milyen élőlények élnek a szőnyegben, szerintem ez lenne a legkisebb gondod (még rendes takarítás mellett is). De inkább Te ne is gondolj bele ebbe, mert ha már a lábszagtól parázol, akkor a kis láthatatlan lények tudatában tuti felgyújtanád a szőnyeget. Nem túl kellemes a lábszag, de megnyugodhatsz, nem fog elkapni senki semmilyen fertőzést.
2011. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Látatlanban merem állítani, hogy a te lábad ezt a szagözönt meg sem közelíti. Más amikor valakinek a cipőtől pálik kissé be a lába, meg más amikor úgy igazából orrba vág az a vaskos, fülledt,tömény,maró szag. Az illető kért váltózoknit tőlünk, mert őt is nagyon zavarta a szag. Otthonában sajnos szintén ilyen pálpusztai feeling szokott lenni, hidd el, hogy nem vagyok túl kényes! Igyekszem figyelni a tisztaságra, de nem mikróba szinten! :-)A spray jó ötlet, csak most nem tudok hova elmenni érte...
2011. febr. 27. 18:14
 4/14 anonim ***** válasza:

Addig ne tedd le a babát, vagy egy plédre tedd játszani.

Szerintem is jó lehet a fertőtlenítő spray.

2011. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha van otthon szönyegtisztítód akkor fél felmosóvödörnyit csinálj és csak a habjával dörzsöld át a szönyeget, egy kefével.Nem kell elásztatni a szönyeget!

Holnap meg tudsz venni valamit rá!

Utána porszívozód ki és talán a szag eltünik!

nyilván valamit tisztít rajta,de ha teheted vidd el kitizstítatni, az a legjobb!

Te is megnyugodsz!

2011. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ecetes víz ;)
2011. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha van otthon Ultra akár folyékony, akár por alakban, abból verj habot, és azt beledörgölve a szőnyegbe, és utána ecetes vízzel áttörölve. Legalább a szőnyegnek azt a részét, ahol a "kedves vendég" összetaposta. Én is allergiás vagyok az ilyesmire, pedig nincs a lakásban kisbaba.
2011. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18,57-es vagyok! Lehet, hogy az áttörölt résznek más lesz a színe, ha megszárad. Az csak azt jelenti, hogy azon a részen a szőnyeged tisztább lett, mint a többi helyen. Majd ha jobb idő, vagy több időd lesz, áttörlöd a többi részét is.
2011. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Végül kárpittisztítós vízzel átdörzsöltem a szőnyeget, kicsit száradni hagytam, porszívóztam. Lehet, hogy nem lett sokkal tisztább, de lényegesen jobb érzés rálépni! Köszönöm!
2011. febr. 27. 20:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Máskor ne vetesd le vele a cipőjét. Elég ostoba szokás idegeneknek cipő nélkül járkálni más házában.
2011. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!