Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha nagyon esetlen, ügyetlen...

Ha nagyon esetlen, ügyetlen vagyok, mit kéne tennem ahhoz, hogy gyakorlatiasabbá váljak?

Figyelt kérdés

Most beszélhetünk akármiről. Ha például kiesik egy léc a kerítésből, az hagyján hogy talán vissza se tudom rakni, de ha mondjuk szögelni kell vagy valami simán ráütök az ujjamra... Ugyanezt elmondhatjuk egy csöpögő csapról, nem tudnám, mit kellene csinálni vele.

Ez persze nem azt jelenti, hogy semmit sem próbálnék meg megjavítani, csak lehet hogy nem jönne össze, vagy csak rontanék rajta... :S

Vagy ha például az osztálytársaim mesélik, hogy milyen jó kis kütyüket dobtak össze a nyáron, például egy ventillátort feltuningoltak úgy hogy az egész sövényt be lehetett vele darálni, meg hasonlók. És ilyenkor mindig irigykedem, hogy ha nekem kéne ilyet csinálnom, hozzá se tudnék szólni, meg azt se tudnám, hol kezdjem...


Szóval a lényeg: hogyan legyek végre kevésbé ügyetlenebb és gyakorlatiasabb?

Gondolkodtam azon, hogy veszek valami könyvet ami alapján néhány egyszerűbb összebarkácsolható dolgot megcsinálhatok. Vagy felesleges lenne, nem érne semmit sem?


Nagyon zavar már, hogy ennyire esetlen vagyok. És tartok attól, hogy ha majd 30-40 évesen családapaként valami elromlik beégek a feleségem meg a gyerekeim előtt, hogy ennyit sem vagyok képes megjavítani. Pedig én próbálkozom, de soha nem sikerül semmi... :/

Apámtól meg nem lehet ilyeneket ellesni, mert ő masszív alkoholista és nem érdekli semmi... :|

Köszönöm előre a válaszaitokat! 14/F


//A kategóriát ne vegyétek figyelembe, mehetett volna a Barkácsolásba is, de itt főleg inkább a ház körüli dolgokra gondolok, hogy azokat képes legyek megjavítani ha elromlanak.//


2011. febr. 12. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Igazából ilyen "apróságokat" tényleg apudtól kéne ellesned, de írtad hogy ő kilőve.Esetleg nincs más ff rokonod, aki megtaníthatná ezeket?nagybácsi, unokatesó, sógor?

De meg ha most még nem is lesz, akkor is lesz egy csajod, akihez átjársz és majd az ő apukájától ellesed.

Én is egy "gyerek kori" pasim anyukájától tanultam meg főzni, mert anyám nem tudott.

2011. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az alapokat tényleg úgy tudod ellesni, hogy keresel valami rokont, aki szokott csinálni dolgokat. Mondjuk, ha valaki csinálja egy új kerítést, akár a szomszéd, akkor ajánlkozol, hogy segítesz. Ha többet nem is tudsz, de odafogod a lécet. Közben ellesed az apró praktikákat, mondjuk, hogy hogy kell a lyuk helyét átjelölni. Vagy ha autót szerel, akkor megnézed, hogy jön le egy műanyag takaróelem.

Pl. ha megnézed, hogy kell kicserélni egy rossz villanykapcsolót, aztán a következővel már te is boldogulsz, mert hasonló elven vannak megszerkesztve. (Az annyira egyszerű, hogy ha megnézegeted az újat, akkor szét tudod szedni a régit, legrosszabb esetben széttörik a régi. Az új szétszedését meg meg szokták mutatni a boltban, ha kéred. Fontos: 230 V-hoz csak akkor szabad nyúlni szakembernek is, ha van ott még valaki!)

Ha nincs kihez fordulni, akkor meg barátkozz egy ilyen barkácsolós gyerekkel.

2011. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, hát a szögelés meg: veszel fél kiló 60-as szöget, meg keresel egy darab fát, és lehet gyakorolni. :)

Aztán kihúzgálod a szögeket harapófogóval, egy vason kiegyengeted, ez megintcsak jót tesz a kézügyességnek.

2011. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erdeklodj barkacsolo uzletekben, haztartasi uzletekben ingyenes otthon karbantartasi egy-ket napos, delutanos kurzusokrol.
2011. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egyszerűen csak csinálni kell. Eleinte én is inkább az ujjam ütöttem a szög helyett, később meg szépen meghajlítottam őket. De idővel megtanultam.

Ugyanez igaz a többi dologra is. Nézz körül, mit lehetne és kéne megcsinálni, gondolkozz el, hogy logikus megcsinálni, és ess neki. Én lány vagyok, de szívesen csinálok ilyeneket. Régen anyám folyton ki volt akadva, hogy ez férfimunka, ne csináljam. De egy csomó mindent megtanultam magamtól :)

Barkácskönyvet annyira nem érdemes szerintem venni, könyvtárból is kivehetsz párat, így olcsóbb. De a lényeg mindig ugyanaz: neki kell állni és csinálni, csak úgy léeszel gyakorlott.

2011. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek!

Akkor azt hiszem, körülnézek, mi az ami rossz a ház körül, és esetleg meg tudnám javítani... egy próbát megér végül is. :D

2011. febr. 12. 20:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy meg ér egy próbát!Nagy kárt nem csinálhatsz, meg ha igen emberek vagyunk, a saját hibánkból tanulunk.

Persze ne állj neki a mosógépet megszerelni, de egy leesett lécben vagy csöpögő csapban nagy kárt nem tehetsz.

De senki nem úgy született hogy ezermester.

Én nő létemre ha valami szétmegy itthon, és úgy érzem meg tudom én magam csinálni, akkor neki állok, ha nem sikerül akkor ráhagyom a páromra, de legalább megpróbáltam és legközelebb fogom tudni hogy hogy kell, mit rontottam el. :) Hidd el nem olyan nagy ördöngőségek ezek, olyan baromságokra meg ne is vágyjál hogy ventilátort tuningolni..az nem ügyesség hanem baromság.

2011. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlat teszi a mestert!Eleinte csak egyszerübb dolgokkal próbálkozz,a siker majd meghozza az önbizalmad!

Szuper,hogy így elöre gondolsz!

2011. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 RéPe válasza:
Szerintem szuper, hogy a rossz példa ellenére ilyen okosan állsz a dolgokhoz! A férjem is lassacskán tanult bele a dolgokba, de az elszántsága, akarása a tiédhez hasonló volt. Még az autószerelőnél is nézte, hogy mondjuk hogy cseréli ki a pollenszűrőt és legközelebb már ő csinálta. U.így aputól tanulta meg (villanyszerelő) a villanyszerelést, ott állt végig és mindent lesett, kérdezett. Állítom, hogy be tudna vezetékezni egy házat. :) És mindennel így tett. Tényleg nem úgy születik senki. Szerintem a fele fejben dől el. Ha akarod, meg fogod tudni tanulni a dolgokat! Kitartás és tényleg a saját kárunkon tanulunk, szóval soha ne add fel!
2011. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor akárki akármit csinál körülöttem, figyelni fogom minden mozdulatát. Remélem így tényleg el tudok lesni pár alapvető technikát a szereléssel kapcsolatban. :D


Köszi a válaszokat!

2011. febr. 15. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!