Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel szórjátok a járdat?...

Mivel szórjátok a járdat? Mert a só az ugye TILOS! De kiváncsi vagyok hányan tartják be!

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 21:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem, a műtrágya nem hülyeség, itt olvastam én is a gyakorin. Mondjuk az illető, aki írta, az kever bele egy kevés sót is, de állítása szerint majdnem olyan jól olvasztja a jeget, mint a só. Az arány, amit használ: 1 rész műtrágyához ad 99 rész sót. Azt nem tudom, hogy térfogat, vagy tömegarányokat használ.. ;)
2011. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
Hamuval.....régebben használtam én is sót pl. az udvar betonos részén is, de hát....eléggé szétb@ssza a betont, az való igaz.....de amúgy ha vkinek se hamuja, sem fűrészpora nincsen, akkor a helyében homokot vennék, igaz drágább, de sztem jobb.
2011. jan. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
Nyúl alá való alommal. Azzal csak az a baj, ha szél van, mindenhol van, csak ott nem, ahol kellene.
2011. jan. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

Próbaképpen egy Fkfv-s sárga ldádból hoztunk egy vödörnyi szóróanyagot a járdánkra, hát az is sós homok volt, ahogy a jégre szórtam, már olvadt is. Érdekes, hogy miközbe rendeletekkel tiltják a sózást, az ország közterületeit továbbra sózzák.

Amúgy évek óta a kazánból a hamut szórjuk ki, mert az nem árt a növényeknek, fűnek, sövénynek. Igaz, hogy így azért csúszik, de legalább környezetbarátként törjük ki a nyakunkat és a cipőnk is szép marad :=)

2011. jan. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mikor mivel.Homok fürészpor hamu. Az nagyon ritka ha sózzuk.
2011. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
Engem egyáltalán nem érdekel, hogy szabad-e sózni, bazz nem hiszem el, hogy több mint 50 évig jó volt, (sőt szerintem azóta, hogy a só megszűnt értékes árucikk lenni), most meg: áááá neeee mi lesz a talajjal meg az élővizekkel, mi lenne ettől még nem válnak tengerré/sósivataggá, tény, hogy nem kell nykló nélkül szórni, de egyrészt inkább ez miatt büntessenek meg, mint, hogy egy néni vagy bácsi vagy akárki elcsússzon a házam előtt és azért fizessek, a hamu, homok és társai is megteszik, de azoktól nem olvad el a jég csak kevésbé csúszik. Amúgy meg ha becsönget a szerv, hogy fizessek mert felsóztam a járdát, akkor majd megkérem, hogy bizonyítsa be, hogy az só és nem valami más anyag, esetleg ha megnyalja a járdát és azt mondja: háát ez bezony só, ahogy gondóttam! -Na akkor kifizetem neki a bírságot (röhögve) mert annyit megérne a "bizonyítási eljárás"
2011. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Itt a megoldás: ZÖLD SÓ!! édesvizi mészkőgranulátumból és kálciumklorid 20 %-os keverékéből áll.Nem tartalmaz nátriumot ezért a növények nátrium-kálium egyensulyát nem boritja fel. A járdát a friss hótól előbb le kell söpörni és a megmaradt letaposott jeges részre kell szórni. Kevesebb kell belőle mint a "régi" só ból.
2011. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
jópár éve csak hamuval,mert a só tönkretenné az új járdát,feljárót
2011. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nem egy áruházban(Obi , Praktiker...) jártam most az elmult napokban És mindenhol raklap számban áll a só ! Akkor most mi van ?!
2011. jan. 9. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!