Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melegszendvicseket gyártottam...

Melegszendvicseket gyártottam ebben a lehajtható sütöben. Többedik után vettem eszre a tegnap vásárolt tartós kenyér aljan fehér penészfoltok vannak. Kidobtam mindetn de a szendvicssütő hogy lesz peneszgombamentes?

Figyelt kérdés
tegnap 07:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nincs benne penészgomba, vagy ha valami mikromennyiség maradt is benne az elpusztul a hőmérséklettől.
tegnap 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak lisztes volt az alja.
tegnap 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ennek a kenyérnek csak a teteje lisztes. Alján két erős, sűrű fehérpaca volt. Tuti penéstkezdemény. Jó drága 600 ft/fél kg. Úgy elkeseredtem.
tegnap 07:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hő megölte ha maradt volna.

Felejtsd el és lépj tovább.


A magadnak sütött kenyér meg 130 ft/kg és egy hétig is eláll

tegnap 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na talán sikerült feltölteni. Megnézitek?


[link]

tegnap 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én ezt megvakargattam volna késsel. Ha nem ropog akkor penész, ha meg pereg le a kenyérről mint a lisztszemcsék, akkor liszt. Látványra én lisztnek nézem. Valahol lisztbe tették a kenyeret. Akár sütés előtt, akár utána. Vagy egymásra tették, és a másik tetejéről átragadt. Mondjuk én már a kenyér illatáról megmondom, hogy penészes-e. Milyen szaga volt a kenyérnek?
tegnap 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, ha mégis valami penészest teszel bele netán, akkor el kell mosogatni hidegen (és a konnektorból kihúzva) a sütőt, és semmi pánik.
tegnap 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 menta34 ***** válasza:

Ez penész, de csak "undi" nem fogsz belehalni :)

A gépet mosd le ahogy érzed alapon és ennyi. Én kb. egy száraz papírtörlővel mennék csak rá.

A nem friss kenyeret meg át kell nézni evés előtt, ez tapasztalat...

tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban penészes volt a kenyér de semmi okod az aggodalomra. Csak undi, de bajod nem lett volna akkor sem ha véletlen megeszed.

Nem marad olyan a melegszendvics sütő, csak tisztítsd a szokott módon - amikor kihúztad akkor töröld ki.

tegnap 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!