Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Soha nem vasaltam még műszálas...

Soha nem vasaltam még műszálas terítőt, de tavaly kaptam egy szépet és majd ünnepkor szeretném feltenni. Ezeket hogyan,milyen hőfokon lehet vasalni, és mosni?

Figyelt kérdés
Tehát kell-e vizezni a terítőt vasalás közben, és milyen hőfokon érdemes, hogy ne tegyek kárt benne? Úgy tudom, mosni, moshatom 40 fokon ugye?
ma 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

40 fokon biztos moshatod a vasalót viszont érdemes a legkevésbé meleg fokozatra venni, és persze nem rajtafelejteni.


És a szélén (ne a sarkán) kezdd, ha megolvad akkor pár centit levágsz és újraszegeted.

ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs címkéje? Azon szokott lenni utasítás kis képek formájában, hogy milyen hőfokon lehet mosni, lehet-e géppel mosni, ill. vasalni hány pöttyös vasalóval kell.

Ha nincs, akkor 40 fokon mosnám, de csak mérsékelt centrifugázással, és utána 1 pöttyös vasalóval kezdeném, és ha gyűrött marad, akkor óvatosan próbálnám erősebbel, de max. 2 pöttyössel.

ma 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így fogok tenni. :)
ma 11:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Műszál és műszál között nagy a különbség. A terítőt én simán mosom 60 fokon, ellenben óvatosan kell vasalni. Alacsony hőfokkal érdemes kezdeni, ha az nem elég akkor lehet emelni, de ha túl meleg a vasaló akkor összeugrik a műszálas anyag.

A legegyszerűbb ha kimosod és amikor már majdnem megszáradt (már majdnem teljesen száraznak érzed) akkor enyhén meleg vasalóval elkezded vasalni. A benne levő kevés víz gőzként segít a vasalásban. De simán be is spriccelheted mint más ruhákat.

Van olyan terítőm is amit nem is kell vasalni, eleve úgy szárad meg, hogy nincs rá szükség.

ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!