Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik öblítő vált be neked,...

Melyik öblítő vált be neked, melyik a kedvenc öblítőd, és milyen illatban?

Figyelt kérdés

aug. 17. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tesori Byzantinum - nem olcsó, de imádom az illatát.
aug. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Mi illóolajat használunk öblítő gyanánt néha. Kérlek, ne használjatok mesterséges öblítőket, mert nagyon környezetterhelők. Gondoljatok bele abba, hogy meginnátok-e azt a vizet, amibe öblítőt kevertetek.

Úgyis használtok dezodort/szprét/parfümöt, stb.

A ruhának teljesen jó, ha tiszta, semleges illata van.

Nagyon túl van tolva a sok vegyszer. Vegyünk vissza a vegyszerek használatából.

Gondoljátok át többször. Köszönöm.

aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó. És hogy javaslod az illóolaj használatát? Te milyeneket használsz?Nem fogja megfogni a ruhát?
aug. 18. 18:31
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

#3. De aranyos vagy!

Többféleképpen lehet használni.

Pl úgy szoktam használni, hogy egy olyan textilre cseppentem, aminek biztos, hogy nem árt.

Igaz, nekem rengeteg természetes anyagból készült ruhám van.

Na és akkor az illóolaj végig ott van a mosásban, tehát a dobba teszem a mosás kezdete előtt, amikor bepakoltam a mosnivalót.

Az illóolajak egy része fertőtlenítő hatású is. (Nem tudom, hogy ezt tudtad-e, a biztonság kedvéért leírtam.)

Vannak teljesen színtelen illóolajak, de van, amelyiknek van színe. A fahéj és a narancs illóolajnak például van színe.

Mi leginkább levendula vagy teafa illóolajat szoktunk használni. Ezek kiváló fertőtlenítők is.

De gyanítom, hogy a teafa illóolaj illata neked nem tetszene. Az üvegcsét kibontva nagyon erős szaga van, de mosás után én szeretem az illatát.

Nem egy olyan vanília vagy virág illat. Szóval ez egész más, mint a szintetikus öblítők.

A levendula az kellemes virág illat.

De van rengeteg illóolaj, te tudod, hogy milyen illatokat kedvelsz. Vannak édes, virágos, fűszeres illatúak.

Vannak mosóparfümök is, esetleg azoknak nézz utána, nekem azokkal nincs tapasztalatom.

Kellhet egy kis idő az átszokáshoz, tapasztalat szerzéshez, de a nagyobb jó lebegjen a szemünk előtt. :)

aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Amennyiben nincs kisgyerek a családodban, akkor ezt is ki lehet próbálni, folyékony mosószer helyett: Senseco mosólapka. Ez papír dobozos, tehát már eleve nincs a műanyag flakon.

Esetleg az Ecoegget.

Ha van gyerkőc és foltosak a ruhák, akkor nátrium-perkarbonát.

aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, te is aranyos vagy :-) Jó, hogy ilyen részletesen leírod, hogy mit hogy kell. Látszik. hogy értesz a témához. Egyetértek veled, szerintem is fontos, hogy kevesebb vegyszert használjunk. Kipróbálom, ahogy írtad. A levendulaillat nagyon tetszik, azzal kezdem. Meg a Senseco mosólapkát is.

Szerintem sokan azért nem használják a környezetkímélőbb módszereket, mert nem nagyon tudnak róluk hogy mit hogy kell, lehet, milyen más módok vannak a vegyszereken kívül.

Én nem használok ilyen légfrissítő meg wc-sprayket sem, és dezodort is csak nagy ritkán.

aug. 19. 11:43
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon örülök, hogy ilyen fogékony vagy! 💚


Ha nem használsz dezodort, wc illatosítót, már az első lépéseket meg is tetted. 👍


A SensEconak van öblítőlapkája is, de azt nem próbáltam még, mert nekünk arra nincs igény, ugyanis a párom nagyon sokmindenre allergiás és ugyan ez elvileg nem allergizál, de nem éreztük szükségét.


Szerintem te nyugodtan próbáld ki azt is, ha fontos az illat számodra, vagy olvass véleményeket a témában.

Érdemes megkeresni neten a keresővel. 🙂 Legalább a főbb tudnivalók le vannak írva, összetevők, használati útmutató, stb.


Igen, szerintem is úgy van, hogy sokan nem is tudnak ezekről a jó lehetőségekről, a másik ok pedig a bizalmatlanság és hitetlenség, pedig annyi minden elképesztő dolog fel van már fedezve, amikről nem is gondolná az ember, hogy működhet - és mégis!

Nem szabadna begyepesedettnek és szűk látókörűnek lenni.

Szelektálni kell az új információk között, az igaz, de előbb érdemes tájékozódni.

aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Na a doterras MLM varjú itt is lecsapott.
aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Életemben nem használtam még doterrát. És mint olvashattad volna - ha elolvastad volna, amiket írtam - nem is említettem illóolaj márkanevet. Amúgy nagyon sokféle illóolaj márkát kipróbáltam már, de a doterrát pont nem. Úgyhogy... Legközelebb inkább ne ítélkezz. Pláne ne légy rosszindulatú. Nem vagyok varjú és nem csaptam le semmire.
aug. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Kérdésedre válaszolva: DM saját márkás öblítő, silan, softlan és nagyon ritkán puella. Puella a legjobb, de elképesztő drága.
aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!