Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívó mikor van kész?

Robotporszívó mikor van kész?

Figyelt kérdés
Akkor megy vissza a helyére, ha elkészült az adott helységgel, vagy akkor, mikor elfogyott a töltés?

aug. 10. 17:36
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Épp most is a helyére vonult, és fogalmam sincs, hogy kész van-e. Viszont kivételesen épp a szobában voltam, amikor bejelentette, hogy alacsony a töltési színvonala, ezért hazamegy. Percekig figyeltem a kínos nyüglödést, amíg 1 m-es körzetben végre megtalálta a helyét. Elötte is nézegettem egy ideig, hogy végre rájöjjek, milyen algorhythmus szerint dolgozik, de semmire se jöttem rá. Az appon látszanak a nyomok, hogy hol járt már, de nem tudom, milyen "lefedettségnél" nyilvánítja a munkát késznek. A mozgását kb. 10 percig figyelve azt tapasztaltam, hogy kényszeresen járkált egy bizonyos területen föl-alá, számomra fölismerhetetlen rendszert követve, amiböl arra következtetek, hogy egy területet nem föltétlenül nyilvánít késznek attól, hogy egyszer átment rajta. Olyan véleményt is hallottam, hogy egy bizonyos helysegben addig-addig járkál, míg van töltés, tehát nem akkor megy vissza, ha kész van, hanem csak akkor, ha elfogyott az energia.
aug. 12. 10:44
 22/28 A kérdező kommentje:
@20 Eufy Robovac Verge G30
aug. 12. 10:47
 23/28 anonim ***** válasza:

Bazdmeg nézd meg a padlót!

Ha tiszta, akkor kész.

Ha koszos, akkor nem kész.

Ennyi az "algorhythmus"! Pont.

aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
@19 Nem, ez még nem fordult elö; annyira nem rossz a helyzet.
aug. 12. 10:49
 25/28 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy túl részletesen taglalom a problémát, de már nagyon régóta foglalkoztat, és egyszer a végére szeretnék járni.

Hosszabb ideig figyelve a mozgását az teljesen bizonyos, hogy nem úgy dolgozik, hogy párhuzamos csíkokban végigjárja a felületet, és úgy sem, hogy mindenhol csak egyszer jár. Számomra teljesen érthetetlenül akkor is megáll, forgolódik, ha semmiféle akadályba nem ütközik; ugyanoda számtalanszor visszamegy, más részeket pedig (ottlétem alatt) soha nem érint.

aug. 12. 11:13
 26/28 anonim ***** válasza:

#25 Szándékosan van egy véletlen mozgás is benne, hiszen ha mindig ugyanúgy menne akkor nem tudná a változásokat lekezelni, hogy pl. kicsit arrébb van egy szék, vagy valami leesett a padélóra. A mozgását befolyásolja ha nem tökéletesen ugyanolyan a helyszín ahová bemegy, de eleve nem is egy határozott szabály alapján mozog, pont hogy keresztbe-kasul járjon mindenhol és ne csak arrébb tolja a koszt ahogy csíkban megy ide-oda.

A robotporszívó nem arra van, hogy 1-szer egy héten mindent feltakarítson, ahogy mi szoktuk a rendes porszívóval, hanem hogy rendszeresen járja a maga kis köreit és ezzel csökkenti a koszt és nekünk nem kell vele foglalkozni. Tehát ne is foglalkozz vele!

Ha viszont tényleg kíváncsi vagy a mozgására akkor ezt tedd meg egy kövezett felületen! Az aljára/oldalára rögzíts egy krétát ami fog, de lemosható a padlóról! Aztán indítsd el és a végén látni fogod milyen utat járt be és mindent letakart-e az útja során. Csak aztán neked kell felsikálni a krétát.

aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ez a modell nem Lidar(lézeres) navigációt használ hanem giroszkóposat ami lényegesen pontatlanabb mint az első. Azért nem olyan pontos a térképe és azáltal sokmindent ahogy írtad nem is lehet beállítani neki szoftveresen. Hogy mikor végez ez ennél tényleg leginkább az akksi töltöttségtől függ vagy ha bezárod kis szobákba akkor járkál és ahogy írták is úgy érzékeli mintha rendesen bejárta volna miközben lehet nem ment végig mindenhol. Ez a giroszkóp gyengesége. Jobb mint az össze-vissza navigáló gépek, de nem éri el a kamerás vagy lézeres gépek szintjét.
aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
#27 ezzel zárul ez a thread; ez sajnos mindent megmagyaráz. Kár:-(
aug. 16. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!