Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívó mikor van kész?

Robotporszívó mikor van kész?

Figyelt kérdés
Akkor megy vissza a helyére, ha elkészült az adott helységgel, vagy akkor, mikor elfogyott a töltés?

aug. 10. 17:36
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#8 Mi is nagyon körültekintöen választottuk, hogy mindenképp evvel a radarral legyen fölszerelve, de fölmosni ne akarjon, az úgyse fog menni.

Az pedig, hogy a területet nem fogja egyszerre bejárni, világos volt; ez nem szerepelt a kritériumok közt. Sok beállítási lehetöség nincs rajta, de nem is nagyon tudnám, hogy pontosan mit akarnék beállítani. Talán azt, hogy magyarázza el, hogy most miért megy épp haza, és ott mennyi idöt fog tölteni, és ezt követöen pontosan mi a szándéka. Tud beszélni is. De általában pont mikor mond valamit, értelem szerüen nem vagyok vele egy szobában. Bezárom és egyedül hagyom, neghogy engem is körbeporszívózzon. A macska meg nincs túl jóban vele.

aug. 11. 07:15
 12/28 anonim ***** válasza:
Ez milyen típusú robot pontosan?
aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően nem jó a taktika. A robotporszívó nem azért van, hogy takarítsál vele (várjál rá), hanem hogy takarítson helyetted. :) Nagy összefüggő tereknél alkalmas erre, ahol felakad, apró bizbaszokat kell kerülgetnie, oda nem való.

Ki kell alakítani egy rutint. Pl. reggel felpakolod a székeket, megcsinálod, amiket írtál, majd elmész dolgozni és hagyod, hogy csinálja a dolgát a legnagyobb területen. Majd este átrakod egyik-másik szobába és kész. Megy minden egy-két napban, elvégzi az általános karbantartást, de a nagytakarítást nem helyettesíti.

Ha neked az az elvárásod, hogy takaríttatsz vele, amíg otthon vagy, figyelgeted mit csinál, mikor takarít már ki, akkor szerintem ezerszer gyorsabb egy állóporszívóval rutinosan körbeszaladni különösebb előkészület nélkül.

aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

#10 Értem, szóval te is az a típus vagy aki múzeumban szeret lakni és minden alkalommal teljes felújításként végzi el a takarítást.

Hát, ha így szereted akkor az el fog vinni sok-sok időt. Csak ehhez nem igazán passzol egy robotporszívó, mivel ilyenkor elő kell venned a rendeset is, hiszen a robot nem megy fel a sarkokban leszedni a porhálót, nem takarítja le a székek alját stb. stb.

Én sosem értettem ezt a takarítás mániát, de hát nem vagyunk egyformák. Megjegyezném, hogy pont ezt teszed, a fél életedet a takarításnak szenteled - de nincs vele baj. Anyósom is olyan típus aki csak így érzi jól magát és tényleg sokkal szebb az ő lakása, mint az enyém.

aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

Soha nincs kész. A robotnak az a lényege hogy folyamatosan dolgozik. Nem arra való hogy nagytakarítást csináltass vele. Lerakod, beállítod hogy mikor nem zavar téged, mert nem vagy otthon aztán hagyod had csinálja egész nap, egész héten.

Ha eklektikus a lakás, tele van szórva mindennel ami akadály a porszívónak, akkor nem feltétlenül jó választás egy ilyen készülék.

aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Gugu Gabor ***** válasza:
Nálunk hetente 3x megy a robot, ahogy fent írták nem arra való hogy kitakarítson (mint te) hanem a ki takarított lakást szinten tartsa. A robot mellett is kell takarítani de mivel naponta 2 naponta össze szedi a szutykot jóval kevesebbet.
aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
@ 12 Eufy (Lidar radarral, fölmosás nélkül)
aug. 12. 09:04
 18/28 A kérdező kommentje:

@ Gugu

Nlunk meg havonta, három hetente egyszer. Többet nem érek rá és ellentétben @14 föltételezésével épp azért, mert nem múzeumban lakom, a porszívó bevetése gondos elökészületekkel jár, de cserébe megelégszem avval a tisztasági színvonallal amit nyújt, akkor is, ha nem egész tökéletes.

Sajnos nem élünk légüres térben sem, ez nem iroda vagy raktár; ez-az van az útjában, amit el kell elötte távolítani, de az elakadások módjában rendkívül találékony, nem lehet nem ellenörizni, hogy mit csinál. Hiába mond is ilyenkor valamit, azt a csukott ajtó mögött nem hallom, de legalább néha rá tudok nézni és kiszabadítani. Most kb 50 m²-en van bezárva, és megint nem fogom tudni, hogy kész van-e, ha a helyére ment, vagy csak pihen. Meglepöen sok koszt szed viszont össze; a kis tartálya folyton tele van. Azt minden áthelyezéskor üríteni kell, a session végén pedig kompletten kitakarítani.

aug. 12. 09:15
 19/28 anonim ***** válasza:

"Nlunk meg havonta, három hetente egyszer"

Nem erre való!!

Nem jól használod!


"a kis tartálya folyton tele van"

Persze mert teljesen máshogy használod a gépet mint amire tervezték

Lehet nem is azért megy a dokkolóba mert lemerült vagy mert készen van, hanem mert azt érzékeli hogy tele a tartály.


"a session végén pedig kompletten kitakarítani"

Ez alap dolog mindenféle porszívónál, hogy nem az összeszívott retekkel teli gépet pakolod el.

aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Milyen típusú Eufy pontosan?
aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!