Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik szoktak 20 °C-on mosni...

Akik szoktak 20 °C-on mosni mosógéppel: mik a tapasztalataitok? Szerintetek elegendő 20 °C-on mosni?

Figyelt kérdés

A folyékony mosószer flakonjára az van írva, hogy 20 °C-os programon is használható.

De valóban elegendő?


Nagyon sokáig nem mostam 20 vagy 30 °C-on, de mostanában néhányszor kipróbáltam. De nem sokszor, csak néhányszor.



aug. 9. 06:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Na erre én is kíváncsi lennék, most akkor ez hogy van? Én mindig 30 fokon mosok mindent mert 20on 60on 90en össze megy minden. :/ mit rontok el?
aug. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból 30-40 fokon mosok, általában a fehéreket 40, a színeseket 30. 20 fokon kizárólag nagyon kényes ruhákat szoktam betenni, nekem az nagyon kevésnek tűnik. 60 fokon törölközőket, lepedőt. 90-et nem nagyon használom, csak mosógép tisztításra.
aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Az szinte semmire sem jó,Indiában használják szinte csak.

Itthon ennyire finom anyagok nincsenek.

aug. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

#1 20 fokon nem mehet össze a ruha ha 30 fokon mosva nem teszi meg. Már a 30 fokos mosás is alacsony hőmérséklet, a 40 fokos az általános amihez a mosószerek nálunk alakítva vannak. A pamut és műszál másképp reagálnak a hőmérsékletre, vagy eleve olyanra készítik vagy nem szabad túl meleg vízben mosni. Ezért megy össze a zokni ha 60-90 fokon mosod és nem megy össze a lepedő, törölköző, mert a zoknit lazán szövik, a törölköző meg eleve olyan anyagú amit ki is lehet főzni, pedig mindkettő pamut.

Kérdező, ezen a területen (Európa) a meleg vizes mosás az elterjedt, a mosószerek adalékmennyisége ehhez van alakítva. A mosószer legnagyobb része vízlágyító szer és pár % mennyiségben tartalmaz egyéb anyagokat amik segítik a mosást. A 20 fokos mosás az valójában a hideg vizes mosást jelenti és pl. a japánoknál ez a normál mosási hőmérséklet, ott a mosószerek ennek megfelelő összetételűek. Ha rá van írva, hogy ezen a hőmérsékleten is jó, akkor azt jelenti, hogy kicsit több mosási adalék van benne és nem kell melegíteni külön a vizet a mosáskor a gépnek.

Ilyenkor nem a hőmérséklet játszik döntő szerepet hanem a mosószer és a mosás ideje. Én jobban szeretem ha kevesebb a mosószer de melegebb a víz, mint fordítva, viszont vannak ruháim nekem is amiket csak 30 fokon mosok - most is így megy a mosógép.

aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
82%
Nekem sikerült pedig 20 fokon is zsugorítsak. Ne kérdezd hogy. :)
aug. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
aug. 9. 20:50
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Foltot nem fog neked kiszedni a 20 fok, és az izzadságszagot is max elnyomja az öblítő...
aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok izzadságszagú. Foltok nem voltak.

De! A kérdést azért tettem fel, mert egyik családtagom párnahuzata "fejszagú" maradt így a 20 C fokos mosás után.

Említettem, hogy így 20 fokon még csak néha mostam. És nem fogom ezt a hőfokot használni, csak nagyon kényes darabok mosása esetén esetleg.

Ráadásul egy eco mosószert használtambaz ominózus alkalommal - azzal sincs még hosszú távú tapasztalatom - nem tudom, hogy az mennyire hatékony.

Tehát 2 ismeretlen tényező is volt. 😄

aug. 10. 10:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ha belegondolsz, akkor a "régiek" az én nagyanyámék - neked dédszüleid korosztálya volt igazán környezetbarát, vagyis "eco".

Mivel mindenből kevés volt úgy kellett mosni, mosogatni, hogy a legkevesebb mesterséges tisztítószert használják és a leghatékonyabban. Emlékszem, hogy nagymamám mindig tűzforró vízben mosogatott első körben, minden mosogatószer nélkül, a keze nem is bírta, egy törlőruhát hajtott össze és az ért a forró vízbe az edények lemosásánál. Ez az első lé ment a moslékba a disznók kajájához és mivel nagyon forró volt, a zsír nagyobb részét is levitte az edényekről, tányérokról.

Aztán a második, már csak nagyon meleg vízbe ment a mosogató por, ezzel már rendesen le lehetett tisztítani mait kellett és aztán a hideg vizes öblítés jött. Kevés víz, kevés mosogatószer és hasznosult az ételmaradék, megkapták az állatok. Mosásnál ugyanúgy. Minél forróbb a mosóvíz annál kevesebb mosószer kell hogy tiszta legyen. És ez most is így van.

Ha "eco" akarsz lenni akkor azt leghatékonyabban a hőmérséklet emelésével tudod elérni, nem mindenféle ilyen nevű mosószerrel.

Nem az árt a környezetnek ha kicsit több áramot használsz - mert nem nagy a különbség - hanem ha a több mosószer miatta a szennyvíz tisztítása sokkal több energiát visz el, több káros anyag is marad benne és jut ki aztán a folyókba. Párnahuzatot csak úgy tudsz 20 fokon tisztára mosni, ha nagyon durván sok mosószert használsz hozzá, mindegy mennyire "eco" is az a szer. Szelektálj! Amit lehet - blúzok, ruhák, szoknyák, amiket csak felvettél és más baja nem lett - azokat moshatod 20-30 fokon, kevés mosószerrel is, ezeknek inkább felfrissítés kell. A többit viszont mosd ahogy kell 40-60 fokon! A leginkább szennyező az ha többször mosod ki, mert az első alkalom nem volt sikeres.

Sajnos én izzadós fajta vagyok, nekem a 30 fok is kevés a felsőimnek normál esetben, kénytelen vagyok előtte a hónalj részen folttisztító szappannak kezelni vagy más tisztító adalékot adni a mosáshoz, hogy sikeres legyen. A lányom azonban olyan, mint te, még a sportcuccai sem igazán koszosak, büdösek, pedig mozog rendesen. Az ő ruháit tényleg elég simán mosni 30 fokon is.

Jó ha próbálgatod a lehetőségeket, így jössz majd rá arra mi a legoptimálisabb. Sok sikert! :)

aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9. Köszönöm szépen a választ!

Korábban mindig 40, 60 és néha 95 C fokon mostam.

A 20 C fokosat csak az utóbbi időben próbáltam ki néhányszor és nem lopta be magát a szívembe.

Jó, hogy leírtad, amiket írtál, így egyértelműbb számomra. Éppen ezért tettem fel a kérdést.

Érdekelt, hogy mi a helyzet.

Valamikor olvastam, hogy vannak országok, ahol 20 C fokon mosnak. Azt hittem, hogy van abban ráció. De nem úgy tűnik.

Egy-két próbát megért. Így legalább tudom, hogy mi a pálya. 🙂

aug. 10. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!