Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lett a fehér ruha...

Mitől lett a fehér ruha rózsaszín fehérítés közben?

Figyelt kérdés

Domestosos fehérítőt kevertem vízbe (nem az első alkalommal használtam, és eddig sosem történt ilyen), és azt vettem egyszer csak észre, hogy kezdenek rózsaszínűek lenni a ruhák néhány helyen. Rögtön leöntöttem a vizet de csak egyre sötétebb lett és fogalmam sincs mi történt vagy, hogy egyáltalán mit csináljak vele.

Azt hozzá tenném, hogy előtte én semmi elszíneződést nem vettem észre, akkor lettek kivéve mosógépből, frissen mosva sima mosószerrel.

Valaki esetleg járt már így? Mi a teendő ilyenkor? Vagy már veszett ügy?



júl. 15. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan műszál vagy más szál, ami nem bírja a fehérítőket. A lányom egy blúza halvány lila lett a domestos-tól. De ott az anyaga egy az egyben kezdett halvány ibolyalila lenni, nem foltosan, ahol a domestos hozzáért. Egyszerűen kiöblítettem és átmostam sima mosószerrel, attól visszaállt a színe, pedig eléggé megijedtem, mert egy igen drága ünneplő blúza és nagyon szép is, kár lett volna érte, mert ünneplőnek fehér kellett. Azóta nem hipóztam és nem változott.

Ha foltokban kezd megváltozni a színe akkor vagy foltosan ért még hozzá a fehérítő, nem volt egyenletesen elkeveredve és nem mindenhol volt egyforma a koncentrációja, vagy volt valami a textílián ami foltokban szennyezte korábban. Lehet, hogy volt már régebben valami ami ráfröccsent, de ki lett mosva és a színe már nem látszik, csak valami benne maradt a textilszálak között. Ha sokáig van szekrényben a ruha akkor is előfordul, hogy hiába lett szépen kimosva eltéve foltok jelennek meg rajta idővel. Mert nem volt teljesen kimosva belőle a szennyeződés még ha tisztának is látszott.

Próbáld meg kiöblíteni és újra kimosni mosószerrel. Ha ez nem megy akkor lehet, hogy a kémhatással van a gond. A fehérítő valószínűleg lúgos volt (hipó, domestos), ilyen a mosószerek többsége, a szappanoké is, csak kevésbé. Vannak kifejezetten semleges hatású mosószer, lehet hogy ahhoz a ruhadarabhoz olyan kellene. ha megmarad a folt akkor meg lehet próbálni megváltoztatni a környezete kémhatását, pl. egy kevés ecetet vagy citromlevet tegyél vízbe és abban öblítsd át. Az savas és semlegesítheti a lúg okozta hatást. de persze nem biztos.

júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az egyik ruha eddig csak egyszer volt a tesómon, az izzadságon kívül max a naptejre tudok gondolni, de előtte lett mosva 40 fokon és eszembe se jutott hogy ilyen megtörténhet.

De köszi, majd az ecetet megpróbálom, hátha javul.

júl. 15. 18:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!