Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tisztitószertől téglaszinű...

Tisztitószertől téglaszinű foltok? Tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nemrég vágtam bele a takaritásba, mint munka. Domestossal és általábos tisztitószerrel dolgozom.

Elvileg egyik sem hagy nyomot. Téglavörös pici foltok lesznek néha a ruhámon.

Vigyázok persze, hogy ne érjen ruhám a dolgokhoz, sokszor mosok kezet.

El lehet szerintetek ezt valahogy tüntetni, vagy kidobás lesz a sorsuk?


jún. 1. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen színű a ruhád amin megjelentek a foltok?
jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egyik sötétkék, a másik szürke, meg van egy fekete. Mind pamut anyag.
jún. 1. 21:47
 3/8 anonim válasza:
100%
A domestos szedi ki a színüket, azokkal nem tudsz már mit kezdeni!
jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A domestos az hipó és nátrium-hidroxid keveréke.

A hipó szedi ki a színét a ruháknak. nem azonnal jelenik meg néha hanem csak amikor víz éri mosáskor. A hipó (domestos) ezzel fehérít, hogy roncsolja a színanyagokat.

Takarításhoz ezért használnak fehér munkaruhát, mert azt nem károsítja a hipó meg más tisztítószer ilyen látványosan.

ha ilyen szereket használsz akkor öltözz ennek megfelelően fehérben, Azon ugyan látszik más kosz ami takarításkor rákerülhet, de azt ki tudod mosni belőle, ezt nem. Ez ilyen marad.

Nekem is van egy vicces kék pólóm, elfelejtettem átcserélni amikor befújtam Savo-val (az is ugyanaz, mint a Domestos) a mennyezetet a fürdőszobában, mert penészfoltok jelentek meg. A nagyon finom permet a pólómra esett vissza és tele lett gombostű fejnyi meg gyufafejnyi foltokkal. Azóta fehér pólóban takarítok ilyesmit.

jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ó, hát kár minden ruhadarabért, amit tönkretesz.

De nem értem, hogy az első pár napomon utcai, rendes ruciban voltam, mégsem érte egy csepp sem. Meg a kardigán, ami néha a derekamra van kötve, ö is megússza 😃 kár, hogy nincs valami trükk rá 😢

jún. 1. 22:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, ha a fekete pólón a foltot befestem alkoholos filccel el takarja rgy darabig? 😬😊
jún. 2. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem. Az alkoholos filc színe elüt a feketétől, próbáltam.

Tudsz venni textilfilcet a papírboltokban vagy egy hobbiboltban. Annak a fekete színe nem lesz olyan fura fényes, mint az alkoholos filc színe, de az sem biztos hogy jó lesz.

jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, megpróbálom!
jún. 3. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!