Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Könyvesek! Akiknek ENNYI...

Könyvesek! Akiknek ENNYI könyvük van (alább), és egyik sincs üvegvitrin mögött (csupán polcokon pihennek), azok hogyan takarítják e tetemes mennyiséget, hogy X időután ne legyen egyik sem poros?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



máj. 30. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Sehogy,10 évente festés, akkor van letakarítva,de már rohadtul idegesítenek.

Eladnám 90 százalékát könyvespolcostól.

máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért azt remélem érzed, hogy nem azt az embert kérdeztem, aki nem takarítja őket - és eladná a kilencvenc százalékukat -, hanem azt, aki megtartja és takarítja. Tehát ezzel most nem vagyok kint a vízből. 😀
máj. 30. 13:50
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván sehogy,ha még van é gyerek is mellé,munkahely, plusz háztartás.

1. voltam.

máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
En regen tollsepruvel. De tobbszori koltozes alkalmaval sajnos jelentosen csokkent az allomany, amik megmaradtak belole, azokat nagy uveges szekrenyben tartom. Es szaporodik ujra. ;-)
máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tollseprúvel és évente kiszedem őket és egyenként letörlöm őket és a polcot is.
máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tollseprűsök: ez a metódus (valamelyest) elégséges/megfelelő? Nem marad rajtuk por (vagy legalábbis nem sok marad)?


Négyes: ilyen alkalmakkor azt hogyan oldod meg, hogy az oromszegés és a hosszmetszés között a fej/könyvtest is pormentessé váljon? (Vagy minél több por eltűnjön onnan, ha nem is teljesen?) Ott gyűlik csak igazán a sok por! 🙂 Egyben takarítás szempontjából az a legmacerásabb.


[link]


[link]

máj. 30. 18:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sehogy se lehet takarítani, saját tapasztalat. Viszont a jó hír, hogy a könyvespolcot utólagosan is át lehet alakítani vitrinessé. Én is így csináltam, részben elhúzható üvegek vannak, részben meg üveges ajtók. Üveg helyett viztiszta plexi is használható. Azóta soha nem kell takarítani, régebben meg ömlött a por a könyvekből.
máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Helyes! Örülök Neked! 😉


Abban tudsz segíteni, hogy ezt a részben elhúzható üveget hogyan kell elképzelni? (A másik variáns sima ügy.) Esetleg internetről tudnál linkelni fényképeket melyek ilyen üveg-vitrineket mutatnak?

máj. 31. 02:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Tollseprű vagy a porszívó szűkítőfejével átmegyek a tetején. Nekem azért nincs ilyen magasra téve a polc, egy székre állva elérem a tetejét.
máj. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 Az elhúzható üveget úgy kell elképzelni, hogy a polc aljára és tetejére utólag fa vezetősinek vannak felcsavarozva vagy ragasztva.

A vezetősinekben 2db 4mm szélességű horony van egymás mellett. Az alsó vezetősinnél a mélység 4mm,a felsőnél 9mm.

2db 3mm vastagságú üveglap tud ezekben csúszni, 5-8cm átfedést érdemes hagyni.

Az üvegek behelyezése úgy történik, hogy először a felső sínbe felfelé nyomjuk az üveget, majd beleengedjük az alsó sínbe. A fa sineket én asztalossal csináltattam, ezeket bepácoltam és felcsavaroztam.

máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!