Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Edzettüveg (gáz)főzőlap...

Edzettüveg (gáz)főzőlap takarítására milyen módszer/vegyszer a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés

Először van dolgom ilyen felülettel. Próbáltam mosószeres szivaccsal, de csak szétkentem a zsírt. Zsíroldót kipróbáltam egy kisebb felületen, majd papírtörlővel és mikroszálas kendővel elkezdtem letörölni, de a zsírréteg miatt csak rosszabb lett, mint az elején volt, már beszédültem, ahogy megtört rajta a fény. Konyhai Sanytol sem segített.

Szóval feladtam... mivel lehet ezeket megtakarítani?



máj. 27. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan tisztítószert vegyél, amit a kerámialapos tűzhelyekhez árulnak és mellé egy kaparót, amivel a leégett zsírt fel lehet szedni. Mindkettőt kapsz pl. a Dm-ben is.

Amúgy mosószeres szivaccsal is fel lehet szedni a zsirt és szerintem elsőre ezt is kell csinálni, utána a speckó tisztítószer.

máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mosogatószerrel próbáld, annak zsíroldás a feladata, melegvíz kombóval, simán fetörölhető a zsír, hacsak ránem ègett pár hèt alatt.
máj. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kaparó mindenképp jó mert néha odakövesedik az olaj.De hideg zsíroldóval simán le kell jönnie mindennek.
máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Próbáltam mosószeres szivaccsal"

Ne mosószerrel, hanem mosogatószerrel csináld. Habozzon gazdagon!

máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb marad ki mindig a takarításnál: a víz! Zsíroldót ha letörölted papírtörlővel, csak elkented.

Vizes mosogatószeres szivacs, vagy vizes rongy zsíroldóval. Csak a szivacsnak ne a dörzsis részével, mert össze fogod karcolni. Ugyanez a papírtörlő is.

máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4: azért nem mertem mosogatószerrel (mosószer alatt is ezt értettem), mert olvastam olyat, hogy felsértheti/összekarcolhatja a felületét.
máj. 31. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Mosogatószer nem karcolja össze. A vadiúj szivacsoknak a dörzsis felével kell vigyázni.
máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!