Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosási baleset helyrehozása?

Mosási baleset helyrehozása?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon szép fehér, alkalmi felsőm. Vékony anyagból van, de nem selyem, nem is pamut, sajnos nem tudnám megmondani, mert levágtam a címkét, és egyébként sem értek nagyon a textíliákhoz. Színes virágminták vannak rajta. A gond az, hogy valami befogta, a hófehér színe inkább szürke lett. Amikor csapban mosószerrel mosom kézzel, mindig ereszti magából ezt a szürke színt. Már volt kényszer kimosva DM-es fehér ruhákhoz való fehérítővel (3 db olyan "papírlapot" tettem bele), és egyszer fehérítő+folteltávolító portasakos kombóval is kimostan. Bár egy picit mindig javítottak rajta, érdemben nem igazán. Van bármi esélye arra, hogy rendbejöjjön? Mit kellene, hogyan kipróbálnom?

máj. 6. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az Ariel fehér mosóporát (mountain springs, ha jól írom). Mióta azzal mosom a fehéreket, sokkal szebbek. Hátha....
máj. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azok a lapok arra vannak, hogy a ruhából felfogják az eresztett színt, és ne fogja össze a mosógépet. Ilyenem nekem is van.



De a már összefogott felsőt nem tisztítja ki, már ha egy dologra gondolunk.



Én tisztítóba vinném el, ott értenek hozzá.



Ezt a felsőt hol vetted? Lehet online megtalálod, és fenn lesz milyen anyag.

Lehet rá is tudsz keresni, ha más nem fotózd le és search by image megmondja vizuálisan hogy honnan van (én is így szoktam vinteden utánna nézni, hogy honnan van a gönc, nem akarok kivágott cimkés Shein ruhákat venni tízszeres áron mint "vintage" darab)

máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Oxigènes fehèrítőbe áztasd be jó hosszú ideig, tegyèl bele bőven, buborèkos lesz a víz.

Utána mosd ki fehèr ruhához való mosószerrel, amibe van optikai fehèrítő. Azok pont a szürkès ès sárgás öregedèsi árnyalatot tüntetik el egy bevonattal.

Valszínűleg olyan mint eredetileg nem lesz

máj. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A search by image sajnos nem adja ki, de maga a minta is biztosan elég klasszikusnak hat, nem eléggé egyedi.

Neten olvastam a szódabikarbónás, ecetes, citromos megoldásokat, már máskor is segítettek rajtam másban, hátha majd most is. Az eredeti fehér színt sajnos már biztosan nem kapom vissza, csak legalább legyen fehérebb.

Ha nem megy, lehet elviszem tisztítóba. Köszönöm a tippeket.

máj. 7. 21:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!