Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér tanga és fehér zokni...

Fehér tanga és fehér zokni fehérítés?

Figyelt kérdés
Lehet ciki, de 23 éves lányként nem igazán van házi praktikám, tudásom a fehér cuccok fehérítéséhez. Valakinek valami ötlete?

2023. dec. 22. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Bepötyögöd a google keresőbe , hogy ruha, zokni fehérítés. Millió okosságot találsz, győz kikpróbálni.
2023. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Oxigènes fehèrítő, vagy hypo. Minden fehèrítès anyagfüggő is lehet. Nem egyformán reagál a pamut, vagy a műszálasok.

A fehèreket mosd mindig külön oda való mosószerrel, azokba van optikai fehèrítő.

2023. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 2-es írta. Ezekbe ritkán tesznek olyan címkét amin láthatnád a mosási utasításokat, ezért előfordulhat, hogy a hipótól lilás színű lesz a tanga. Ne ijedj még, nem végleges! Csak egyes műszálas anyagok így viselkednek lúgos közegben. Ki kell öblíteni utána alaposan és fehér lesz. A lányom egyik kis blúzával jártam így.

Van sokféle fehérítő, kímélő változat is. Boltban nézegesd meg őket ha mást akarsz használni, nem hipót.

Nekem a hipó vált be. Először ki kell mosni kézzel a fehérneműt, ha kell akkor folttisztító szappannal is, mert a hipó a koszt nem viszi ki csak a színt és a baktériumok át, gonbákat, vírusokat roncsolja - aztán ahol szükséges ott kell hipózni. A Domestos-t ajánlom, drágább, de nem csöpög meg fröcsköl annyira, mert kicsit zselés állagú.

Utána ezt is öblítsd ki többször, a környéket is mosd le, mert ha színes ruhát teszel oda utána akkor annak is kiszedni a színét, még ha nem is akartad volna. Akár moshatod is utána gépben, csak ne hipósan tedd be, hanem kiöblítve!

2023. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magas hőfok (50-60 fok) hosszú program, fehér ruhákhoz való mosószer, és csak fehéreket moss a fehérekkel. 35 éves tapasztalat, soha semmit nem hipóztam vagy fehérítettem, mégis hófehérek voltak a ruhák.
2023. dec. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!