Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem lehet a fehér...

Miért nem lehet a fehér lepedőket fehéríteni?

Figyelt kérdés
Az összes fehér lepedőm és párnahuzatom címkéjén az van jelölve, hogy nem lehet fehéríteni (áthúzott háromszög). Van, amelyikre külön szövegesen is rá van írva, hogy "Ne fehérítse". Sima, egyszínű fehér mindegyik, semmi minta nincs rajtuk.

2022. szept. 9. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert olyan szintetikus szál is van benne, ami pl. klór hatására besárgul.

Csak tippelek, mert én egy melltartót hipóztam és konkrétan drapp lett.

2022. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld oxigén alapú fehérítővel, vagy olyan mosószerrel amibenoptikai fehérítő van.

A jeled csak a klórtartarmút tíltja

2022. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. válaszoló jól írta. Klóros a fehérítés esetén a műszál miatt besárgulhat az anyag, de az oxigén alapúakat (pl. nátrium-perkarbonát, vagy ami ezt tartalmazza) lehet használni. Én függönyöket, vagy fehér pólókat fehérítek ki ezzel a módszerrel és soha semmilyen probléma nem volt velük.
2022. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: A címkék szerint 100% pamut mindegyik, elvileg nincs benne szintetikus anyag...

#2: "A jeled csak a klórtartarmút tíltja". Több oldalon is megnéztem, mindenhol azt találtam, hogy az áthúzott üres háromszög azt jelenti, hogy egyáltalán nem fehéríthető. Amire te gondolsz, az a 'háromszög, benne két párhuzamos vonal' jel. Régóta olyan mosószerrel mosom őket, amiben optikai fehérítő van, de a szürkeség nem tűnt el. Ezért gondoltam, hogy kéne valami "durvább" fehérítés...

2022. szept. 10. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Az oxigénes fehérítésnél a nátrium perkarbonát alacsony hőfokon míg a nátrium perbolát magas hőfokon oxigén fejlesztés közben az oxigénnel fehérít. Nem bántja a színeket stb. Bátran lehet használni. Olvass utána.

Ha úgy gondolod, hogy fehérítés nélkül fehérítesz, akkor olyan nincsen.

A lepedők a legtöbb esetben nem vakítóan fehérek. Az ijen feherségér már gyártáskor másképp kezelik az anyagokat( kilúgozzák stb.)

Én mosószappannal és mosószóda keverékkel mosom a fehéreket, és mindig szépek. A lepedő is fehér de nem vakítóan mint egy eleve fehérebb póló. Olyan igazándiból nincsen, csak ha kezeled.

Azt is vedd figyelembe, hogy öregszik, kopik a mosástól használattól.

Régen kifőzték őket szappanos vízbe.

2022. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!