Érdemes a pólókat kifordítva mosni?
Érdemes kifordítani. Én nem szoktam vacakolni vele, és van nem egy olyan felsőm, aminek a külső oldala határozottan fakultabb a belsőnél. A bolyhosodást nem tudom, ezek nem bolyhosodó anyagok. Mióta ezt észrevettem, a nagyon kedvenc daraboknál néha veszem a fáradságot, és kifordítom.
#7 a munkásruhákat leszámítva az ember ruháinak a külseje nem olyan borzasztó koszos, hogy a kifordítva mosás problémát okozzon. Egyébként meg a belsejébe izzadsz bele, és kenődik rá a pólóra a testzsírod, az is épp annyira szennyeződés, mint a külsején az utca pora. Kívül-belül szennyes, mindegy, hogy fordítod. De attól, hogy kifordítva mosod, a külseje még nem marad mosatlan. Jóvanaz.
Ja, kérdező, ha totál basic pólókról beszélünk, és minőségit szeretnél, nem ócska, nyúlós, bolyhozódós anyagút, akkor ajánlom figyelmedbe azokat, amikre nyomtatni szoktak. Fruit of the loom, Malfini és hasonló márkák. Jó anyag, remek szabás, kiváló ár. Jellemzően munkaruha webshopokon tudod megvenni őket natúran, mindenféle minta és nyomtatás nélkül. Van, amelyik egy márkás póló árában van (néhány ezer ft), van, amelyik 1-3 ezer, de nemrég vettem pár Anvil pólót darabonként 650 forintért is. Ez utóbbi biztos valamivel gyengébb minőségű, de így is egy teljesen korrekt, kellemesen vékony nyári pamutpóló, nem egy kevertszálas kínai vacak.
#8: A Fruit of the Loom tényleg mai napig jó, meg a Novelle is.
Ezeket kínaiban mindenhol lehet kapni, rendes pamut anyagból vannak, nem átlátszók, nem csavarodnak, nem nyúlnak, színüket is tartják.
#8 Magyarázhatod ahogyan akarod, de semmilyen szakmában jártas egyén (mosodás) nem fogja kifordítani a ruhát, mert a mosási technológia így működik a legjobban.
Csak józan paraszti ésszel gondolj már bele. Ott van a ruha felszínén a zsíros szennyeződés, amit leold a mosószer. Az utána hogyan távozik a ruha környezetéből, ha kifordítod és ennek következtében a ruha fogságba ejti? Ugye ismered a szövetszitát és a működésének lényegét? Egyik felén ott a szennyezett anyag, amit átnyomsz rajta és a textil felfogja a szennyeződést. Pontosan ugyanez történik mosás közben is a kifordított ruhánál. Vagy ott marad a szennyeződés a ruhán belül a vízben és leülepszik a ruhára vagy átnyomódik a ruhán a dobálástól, következésképpen ismét belekerül a ruha szerkezetébe a kosz és fogságba ejtődik. Ha szerencséd van, akkor csak egy kis része, ha nincs, akkor mintha ki sem mostad volna, csak jó illata lett a végére. De pláne a mai mosógépeknek csúfolt fehér dobozoknál, amik energiatakarékossági okokból spórolnak mindenen, ami a hatékony kémiai mosásnak alapfeltétele lenne, inkább az utóbbira lehet számítani. Hát még ha azt is hozzánézzük, hogy a legtöbben messziről tojnak a ruhák címkéire és inkább valamilyen univerzális programban, alacsony hőfokon mosnak ki mindent, aminek a vége egy illatosított ruha, de kémiai és higiéniai tisztaságról szó sincsen.
Ugyan említésre került, de nem szeretnélek lesokkolni az igazsággal, ezért most inkább arról nem is beszélnék, hogy amúgy az izzadságban semmilyen mocsok nincsen, amit mosni kéne. Sőt, maga a bőr öntisztuló.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!