Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sósavat kell vennem wc-tisztít...

Sósavat kell vennem wc-tisztításhoz. Vízkőoldásra is fel tudom használni?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy egy kevéssel átmegyek kefével vízköves felületeken a fürdőszobában, és a többit használom a wc-hez. Vagy ez rossz ötlet?

2023. aug. 1. 14:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
A sósav a legtöbb felületet tönkreteszi, a WC-t is csak szököévben egyszer lenne szabad tisztítani vele.
2023. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csak egyszer akartam, de a múltkor csak pár órát hagytam benne, és nem volt elég (a habtól nem lehetett látni), így kénytelen vagyok újra próbálkozni. Ha ki kell dobni, az sem tragédia.
2023. aug. 1. 15:02
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
citromsavat használj az nem károsítja a dolgokat, kivéve a műmárványt!
2023. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
Miért kellene sósav takarításhoz? A környezetre is káros és felesleges takarításhoz. Kb. mint szúnyogra ágyúval lőni.
2023. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3 Ez sem károsította a wc-t, és szerintem a citromsav sokkal gyengébb, és kb. 10x annyiba kerül.

#4 Ágyúval verébre? Az a cucc több óra alatt sem vitt le mindent, ahogy írtam, pedig nem csak a vízbe löttyintettem egy keveset. Mit javasolsz helyette?

2023. aug. 1. 15:36
 6/19 A kérdező kommentje:
Vagy ha ugyanaz vagy, akkor már leírtad...
2023. aug. 1. 15:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz vagyok. Pl. ezt: [link]

Nem feltétlenül innen, akárhonnan ahol találsz. Mindenféle vegyszer nélkül eltávolítja a vízkövet.

Sósavat háztartásban a legritkább esetben indokolt használni.

Egyébként meg ha rendszeresen tisztítod, nem rakódik le a vízkő úgy, hogy semmilyen vegyszer nem hozza le csak a fizikai kapirgálás.

2023. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem írtam olyat, hogy vízkő lenne a wc-ben... ez szerintem a ritka esetek közé tartozik, amiről én is tehetek, mert egy kicsit elhanyagoltam. Azt hiszem, le is zárhatjuk ezt. A kérdés nem is erre irányult.
2023. aug. 1. 16:04
 9/19 Justinianus ***** válasza:

Sósav összetétele: Sósav 10%-os oldat

Vízkőoldó összetétele: Sósav 5%-os oldat

Egyébként az ára nagyjából ugyanannyi.

2023. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
20%-ossal próbálkoztam. Így jár, aki nem keféli rendszeresen a wc-t, akár minden "komolyabb" használat után.
2023. aug. 1. 17:01
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!