Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy könnyítitek magatoknak a...

Hogy könnyítitek magatoknak a házimunkát? (Gépek, tippek stb?)

Figyelt kérdés

Milyen trükkjeitek vannak a házimunka minimalizálására?


Én pl már vettem robotporszívót, meg szárítós mosógépem van így a padló meg a ruhák tisztulnak amíg én dolgozok, de még így is sokszor úgy érzem elúszok.

Főleg a mosogatás és a konyhai pakolás-rendrakás amivel egyszerűen nem tudom utolérni magam, ezeket minden nap csinálom amíg el nem megy a kedvem, de kész soha nincs.

Mosogatógép nem fér be, természetesen gondoltam rá de csak álom marad amíg nem tudunk nagyobb lakásba költözni ami egyelőre elérhetetlennek tűnik, szóval addig is jó lenne valami megoldás. Már az is segítene ha nem tartana 2-3 napig mire megszáradnak az edények a csepegtetőn…

A kertre nincs is időm de azt már elengedtem, pár hetente lenyírja a füvet valaki pénzért és kb ennyi. Pedig nagyon jó lenne rá több idő és gondozgatni szépen, ültetni mindenfélét, kigazolni stb.

Meg a lakásban itt-ott gyülekező szelektív hulladékot pakolom jobbra-balra.. jó helyet nem tudok neki találni 5 éve.

A tiszta mosott fehérneműt sosincs időm/energiám elrakni, sokszor csak pakolom a kanapé és az ágy között amíg el nem fogy.


Ti milyen trükköket ismertek amivel gyorsabb a házimunka? Hogy lehet minimalizálni?


(Olyan megoldások érdekelnek, amik mellett a tisztaság/rend elérhető. Nyilván a leggyorsabb ha hagyom kupacban a zoknikat kb, de zavar a kupi.)


2023. máj. 15. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Létezik szabadon álló 45cm-es keskeny mosogatógép, pl ilyen: [link]

Ez gyakorlatilag egy szék helyén is elfér, és nem igényel átalakításokat a konyhai gépészettel kapcsolatban. A szennyvizet a mosogatóba lehet vezetni csővel mint a mosógépnél pl. kádba, a használati vizet meg meglehet oldani a konyhai csaptelepről.

Nálam ilyen szabadon álló van igaz 6 személyes nagyobb gép, de a fentebb írt módszerekkel üzemeltetem.

2023. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Írtam hogy gondoltam rá, de nincs hely. 45 cm se.

2023. máj. 15. 11:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van:

Felmosós robotporszívónk

Több mosógépünk

Szárítógépünk

Mosogatógépünk


#2: van asztalra rakható, mikrohullámú sütő méretű mosogatógép is

2023. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Kevés eszközt kell használni.
2023. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Mennyi időd van házimunkára? Mert amiket itt leírtál, könnyen, gyorsan elvégezhetőek. Porszívóznod nem kell, tereregetned sem. Mosni sem kell minden nap, attól függően, hányan vagytok a családban, (hacsak nincs pici gyerek) elég hetente egyszer, legfeljebb kétszer. Ruhák bepakolása, gép beindítása max. 5 perc, teregetned nem kell. Egy fehér és egy színes programmal nagyon durván 15 perc. Ruhákat azonnal hajtogatni, amit nem vasalsz, egyből mehet a szekrénybe. A vasalnivalókat külön teszed, és vagy együtt vasalod (heti kb 1-2 óra, attókl függően, mennyi a vasalnivaló), vagy reggel, mielőtt felveszitek, kivasalod (kb 5 perc). Használt edényt ne gyűjtsd össze, én főzés közben is mosogatok, mire megfőzök, már minden, amit a főzéshez használtam, el van mosogatva. Étkezés után már csak néhány tányér , evőeszköz marad, azt azonnal elmosogatod, nem érdemes halogatni. Mosogatás után felmosod a konyhát, így az már kész. A száradás nálunk néhány óra, déltől estig megszárad, az este mosogatott edény meg reggelig. Rögtön elrakod, 5 perc. Ha mindig mindent a helyére teszel, pillanatok alatt el tudsz pakolni. A rendet egyszer megcsinálod, utána már csak tartani kell.
2023. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Nincs helyünk a konyhában ilyenekre. Mini konyha. Így is örülünk ha elférünk a pulton.

Direkt írtam hogy a mosogatógép nem opció, hogy elébe menjek az ilyen kommenteknek. Tudom hogy van mindenféle ilyen gép, nem fér el nálunk sajnos.


#4

?


#5

Hetente egyszer?

1 adag: törölközők

1 adag: ágynemű huzat

1 adag: sötét ruhák

1 adag: világos ruhák

1 adag: egyéb lakástextilek, mosható szőnyegek, alátétek, plédek, takarítós rongyok stb stb (ez változó mindig, hogy épp mi van)

És akkor pluszban amiket rövidített programon mosok, nem szárítok: ingek, farmerek, egyberuhák stb.

A nagyobb ruhák elpakolásával nincs gondom, de mikor kiszedek este 9-kor még egy nagy kazal zoknit amit válogatni kéne, hát van hogy egyszerűen nem tudom magam rávenni hogy nekiálljak.


Próbálok mosogatni folyamatosan, de több mosatlan keletkezik mint amennyi hely a csöpögtetőn. (A törölgetésben nem hiszek, vagy csak nekünk nem sikerül normális nedvszívó szöszmentes rongyot találni erre a célra, eddig minden vizes maradt akárhogy törölgettem… a szekrények meg enélkül is hajlamosak penészedni, nem kockáztatok)


A renddel meg az a baj hogy sok dolognak nincs helye, pl veszek valami elektronikai eszközt, a lelkemre kötik hogy őrizzem meg a csomagolást a gari időtartama alatt, de már nem tudom hol őrizgetni ezeket. Vagy pl kapunk ajándékba x+1 üveg italt valami ünnepre ami már nem fér be a szekrénybe sehova (lsd. kicsi a konyha) A szelektív hulladékot nálunk csak havi 1x viszik, addig kerülgetjük. Ilyesmikből keletkezik kupi leginkább.

2023. máj. 15. 14:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amink van:

- Szárítógép

- Mosogatógép

- Takarítórobotok (porszívó, felmosó)


A technikáim:

- Főzés közben egyidejűleg amit lehet már mosogatok is el és pakolom szóval nem halmozok fel a konyhában semmit. Nos igen, ez folyamatos törölgetéssel jár, de inkább ez, mint a halmozás. Van akinek a törölgetés nem jön be, én a csepegtetőben nem hiszek. Nincs is.

- Ruha hajtogatáskor, zokni válogatáskor hogy ne unatkozzak, zenét hallgatok, olvasok (hangoskönyv) vagy sorozatot nézek közben. Ugyanez érvényes vasalásra is.

- A szintet fenntartom. Tehát a konyhát használat után takarítom azonnal, nem hagyom hogy bármi beleszáradjon a sütőbe vagy rászáradjon a főzőlapra. Így nem kell vele sokat vesződni.

- Mindennek megvan a helye. Ez főleg a konyhára, fürdőszobára igaz. Ezért nem szeretem ha a vendégek pl segíteni akarnak nekem elpakolni, mert úgyse tudják hova kell, és mindent összekevernek. A pulton csak a legszükségesebb konyhai gépek vannak: az egyiken a vízforraló és a kenyérpirító, a másikon a kávéfőző és a multifunkciós gép (aprító, turmix stb) de ezeket szinte minden nap használjuk.

2023. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Hétfön és pénteken jön a takarítónö. Fözni nem szoktunk. Mindenki eszik a munkahelyen. Reggelire, vacsorára eldobható eszközöket használunk. Hétvégén rendelünk vagy beülünk valahová.
2023. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Hétfőn és csütörtökön jön a takarítónő.

Amíg volt egy 45 nm-es lakásunk minden ragyogott munka és edzés mellett is.

Aztán megépült a házunk, hatalmas terasz, nagy ablakok, nem boldogultam egyedül, sokszor a hétvégét vettem el a párom és magam elől, így lett takarítónőnk.

Azt nem írtad, hogy mekkora a lakás, ház? Illetve azt sem, hogy erre a munkára egyedül vagy-e?

2023. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!