Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány havonta szoktatok 95C-n...

Hány havonta szoktatok 95C-n mosni?

Figyelt kérdés
Mi minden szombaton. A törülközőket, konyharuhákat és ferérneműket mossuk ekkor ki.
2023. máj. 14. 18:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%
#5: akkor frissítsd fel a tudásodat a bacikat illetően, mert nagyon nagy butaságot írtál.
2023. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Elmúltam 50 éves, de emlékeim szerint soha nem mostam 95 fokon.
2023. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Mosni sosem.Max.ha tisztítom néha a gépet, de akkor ugye nincs benne ruha.
2023. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%

Két-háromhavonta egyszer.

Eredetileg csak mosógéptisztítás céllal de rájöttem, hogy bírja a zuhanyfüggöny ezért azt is be szoktam dobni.

2023. máj. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

Salmonella vagy az E-coli pl. csak tartós 75 fokon pusztul el. Forrás az agyhalottaknak akik nem képesek a Google-t használni, helyette ostobaságokkal böfögik tele a kérdést: [link]

"Az alacsony hőfokon végzett mosás valóságos baktériumlevest hoz létre a mosógépben, így a mikroorganizmusok könnyedén átkerülhetnek a fertőzött ruhákról a nem fertőzöttekre. A baktériumok és vírusok, például az influenza vírusok és az E. coli baktériumok, 60 Celsius fok alatt túlélik a mosást, ami növeli a fertőződés kockázatát."


Nyilván az embernek van immunrendszere és ha 60 fokon mos akkor nem fog belepusztulni.

Illetve a tudatlanoknak ajánlom még az UHT (Ultra Hight Temperature Treated Technology) -val kapcsolatos böngészést.

Hogy pl. a tejet vagy bizonyos gyümölcsleveket miért kell 140°C fokon hősokkolni (UHT).

2023. máj. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

15: tényleg egy mindenféle forrás nélküli hazipatika cikk a referencia? Wikipédiára meg noname háziorvosokra hivatkozik :-D El is hinném a tartalmat, ha sima vízről lenne szó, de itt mosószeres vízről van szó egyrészt, másrészt kötve hiszem, hogy a ruhán maradó szalmonella maradványok egészségügyi szempontból relevánsak lennének egy általános háztartásban. De ha valaki fél, rakjon hozzá sanytolt, ma már minden polc tele van fertőtlenítő adalékokkal. (Szerintem rém felesleges, sőt ártalmas a mai allergiás és full steril világban, de ez a privát véleményem.)


Rákeresve egyéb forrásokra, sehol nem látszik hogy a 60 fokhoz képest a ruharoncsoló kifőzésnek bármi előnye lenne baciölés szempontjából. Max egészségügyi munkaruházat esetén, de most csak hasraütöttem.


Soha az életben nem volt bajunk, fertőzésünk 40 fokos mosás mellett sem, kizárólag akkor megyünk feljebb, ha van indok, tehát betegség a házban vagy makacs a kosz, ugye ovis gyerek van a háznál. Ismétlem, egészséges háztartásról beszélünk, nem lakik egy csontvelő átültetett sem nálunk.

2023. máj. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Bocs emberek, de muszáj vagyok megmutatni, hogy milyen a mosógépetek belülről!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Így néz ki az “energiatakarékosság”!

2023. máj. 15. 08:52
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
2-3 havonta, amikor a gépet tisztítom. Ruhákat soha nem mosok 95 fokon, mert egyrészt nincs olyan ami bírná, másrészt semmi nem indokolja. Konyharuhát, törölközőt, fehérneműt, ágyneműt 60 fokon mosok, azt gondolom, az is elég.
2023. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
68%
Semmikor.
2023. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%
Ja, szóval ez is csak egy újabb kérdésnek álcázott győzködés/térítés. Oké.
2023. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!