Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Igaz, hogy az öblítő egy...

Igaz, hogy az öblítő egy bevonatot képez a mosott ruhán és ezáltal lesz durvább és kevésbé nedvszívó a ruha?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Igaz. Ezért nem használok öblítőt,csak ecetet öblítő helyett. A ruhák is puhábbak,és a törülközők is beszívják a vizet. AÍ ruhák ugyan nem illatoznak valamilyen virágillatban,csak tisztaillatuk van. Nekem fontosabb a puhaságuk,mint a virágillat.
2010. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%
étkezési ecetet kell használni öblítő helyett? Annyit amennyit öblítőt tennnénk bele? És ugyanoda a gépben?
2010. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen,annyi ecet kell,és nem lesz ecetszagú sem a ruha. Előnye még,hogy fehéríti is a ruhákat,és a gépbe sem kell Calgon,mert nem lesz vízköves az ecettől. 10 éve így mosok.
2010. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy reklám... az a vége, hogy az eset pedig a salátába való.... na, én ezen csak nevetek egy jót. Az ecet ujjávarázsolta a törölközőimet. Ezeken próbáltam ki először. Csodát tett, és azóta csakis ecetel öblitek.
2010. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

nekem eddig semmi bajom nem volt az öblítővel. a törölközők szívják a vizet, a pamut pólóim sem váltak használhatatlanná.


ecetet csak takarításhoz használok, nekem szükségem van rá, hogy öblítőillatú legyen a ruha :D

2010. okt. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha kivasalod a ruhát, törölközőt, tök puha lesz. Mi használunk öblítőt, és vasalót, és eddig sosem volt kemény a pólóm, sem a türcsi.
2010. okt. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A ruha durvaságát a víz keménysége is okozhatja. Ha ugyanazt a ruhát lágy, vagy nagyon kemény vízben mosod, teljesen más lesz a tapintása (persze nem egy-két mosás után) A keény víznél a vízkő szemcsék "beleülnek" a ruhákba, ezért is tűnnek durvábbnak, plusz még szürkének is tűnik tőlük a ruha (ezért fehérednek ecetes öblítésnél) De a színes ruhák színét sem veszi ki, sőt élénkíti. Ruhafestéskor a színt ecettel fixálják. (vagy esetleg sóval)

Sőt az ecet a lúgot is közömbösíti, így a mosószermaradványokat is közömbösíti a ruhákban.

Az öblítő valóban bevonatot képez a ruhán. Nem hinném, hogy emiatt a ruha durvább lenne, de valóban kevésbé nedvszívó lesz. Viszont az a bevonat a bőrrel érintkezve átkerül a bőrre, és az arra hajlamosaknál komoly bőrproblémákat okoz. Nekünk pl bőrgyógyász ajánlotta, hogy ecettel öblítsünk.

2010. okt. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Igaz és emiatt be is sárgulnak! Én nem öblítek, hanem vasalok, vagy szárítógépet használok.
2010. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vaszily katalin ***** válasza:
12%
na szovall az ecet vizet lágyit.igy nálad nagyon kemény a viz pl-ÉRD ALSON. OFALU.ZAMATOSAB A VIZ.PARKVÁROSBAN VASAS A VIZ IZE.SZOVAL NEKED LÁGYABVIZKEL.ECET ÖBLITÖT.HOGY ECETET TED A HIPOS RÉSZ HEJÉRE.ÖBLITÖT AZ ÖBLITÖ HEJÉRE.NA, S NINCS VITA.HA A MOSOGÉPEDNÉL SÁRGA LÉ FOJIK NEM KEL SZERELÖ MERT A FIUK EZT IS KI TUDJÁK CSERÉRNI.CSAK SZIMERING HIBÁS ILYENKOR.MEGKEL RENDELNI A SZIMERINGET A JOTÁLÁSON LÉVÖ TEL SZÁMON.DL SZÁLITJA S MI MEGUZTUK 7700 BOL TAVAJ.NEM 40 EZER LEGALÁB
2010. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 7-es jól mondta a többi hülyeséget írt.

Az ecet lényege, hogy a maradék mosószert (lúgot) semlegesíti, hogy bőrsemleges kémhatású legyen az utolsó öblítővíz. Minden más humbug. Akinél kemény a víz, ott öblítéskor is kemény a víz, csak mosáskor volt vízlágyítózva. Vegyen szárítógépet, az szépen összetöri, kiveri amit ki kell.

2019. szept. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!