Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha egy takaró nem lenne...

Ha egy takaró nem lenne kirázva mosás előtt, akkor a takaróban esetlegesen felhalmozódott por a mosás során távozna?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképpen ki kéne rázni?

2023. márc. 14. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
EZÉRT mosod ki!
2023. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Takaró mosása előtt azért figyelj arra, hogy mennyire szívja meg magát vízzel.

Nekem sikerült tönkretennem a mosógépünket mert egy beteg rokonnak kimostam - próbáltam kimosni - a takaróját. Az nem egy mostanában általában használt takaró volt, hanem egy igazi, régi takaró, ami úgy megszívta magát vízzel, hogy a mosógép dobja nem tudta kezelni és véglegesen tönkrement. Nem volt sem fiatal, sem öreg mosógép, egy 6 éves jó márkájú automata gép volt.

Ha nehéz a takaró már önmagéban az gyanússá teszi, hogy nem jó betenni mosógépbe. Akkor kádban mosd ki és öblítsd ki és csak centrifugázd a géppel miután jól kinyomtad belőle a vizet!

2023. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szvicsi ***** válasza:
100%
Igen a víz ki fogja mosni belőle. A 2/2 jól írja vigyázz a súlyra, ha biztosra mennél, akkor vidd tisztítóba, nekik van megfelelő gépük hozzá.
2023. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

A "modern" gépek azért ezt már figyelik.

Ha túl nehéz a dob nem engedi forogni, megvárja míg egy picit könnyebb lesz, illetve a súlyának megfelelő sebességgel forgatja.

Nekünk még nem volt soha gondunk belőle.

2023. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A benne maradt por mosás során távozna. Nem feltétlenül kell kirázni, viszont ha nem rázod ki, akkor javaslom, hogy kapcsold be az előmosás funkciót, így előtte átmossa, hogy mosás közben ne legyen olyan koszos (pontosabban poros) a víz.
2023. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éves Electroluxom van, nehezebb súlynál el se indul.
2023. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!