Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha domestossal és savas...

Ha domestossal és savas vízkőoldóval (természetesen nem együtt a kettőt) takaríttok maszkban, majd a fürdőt jól kiszellőztetem, lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Teljesen belecsavarodtam ezeknek a vegyszereknek a mellékhatásaiba. Mindegyiknek, amit használok elolvastam a biztonsági adatlapját, egyik sem rákkeltő. Próbáltam alternatívákat, de pl. az ecet ugyanolyan büdös és irritáló, mint a domestos. Lehet hosszútávon valami bajom?
2023. jan. 15. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tisztítás közben legyen szellőzés, de erősen túllihegett a probléma.
2023. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Sav és lúg keveredésénél klórgáz keletkezik !!

Aki még nem öntötte össze véletlen a kettőt, az nem tudja mennyire rosszul lehet tőle lenni!

Először szépen le kell vízkőoldóval (szerrel, ecettel vagy durvább vízkő esetén sósavval - utóbbival vigyázni a króm felületeken) a felületet, mert a bacik imádják a nedves, szappanos-vízköves érdes, mégis számukra pihe-puha helyeket. Aztán átöblítés után jöhet a Domestos fertőtlenítésre.

Én sajnos már jártam úgy, hogy a wc kefét hipóba áztattam, miközben elkezdtem a wc-t vízkőoldóval takarítani. Szépen elfelejtettem, hogy hipóban van a kefe, elkezdtem vele sikálni a wc-t, mire egy szúrós szagú, erősen émelyítő szaggal találtam szemben magam. Tudatosult bennem, hogy mit tettem, kinyitottam az ajtót, gyorsan lehúztam a wc-t kiöntöttem a maradék hipót, azt is lehúztam, majd rázártam a fürdőre az ajtót, de így is egész nap rosszul voltam szinte. És a szag is megmaradt még legalább egy napig, hiába az alapos szellőztetés.

2023. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: tisztában vagyok vele, ezért is tettem zárójelbe, hogy nem együtt használva a kettőt.
2023. jan. 15. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

A citromsav az ami legkevésbé irritál, és a porból elég tömény sav állítható elő, vízkőoldához jó, de lassúbb mint a többi sav.


2# a sav és lúg alapvetően semlegesíti egymást. Lent jól írtad, a klórtartalmú szerek+sav fejlődik klórgáz.

De alapvetően mást sem borogatunk össze, mert több alkotó elemből állnak, nem tudni mi alakul káros anyaggá.

2023. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen,lehet és a maszknak is csak akkor van értelme,ha füstszűrős. Ffp2 vagy ne adj isten papír,textil maszkkal semmire sem mész.
2023. jan. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!