Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Air fryer- valóban biztonságos?

Air fryer- valóban biztonságos?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem, főleg kényelmi szempontból. Vannak kétségeim,amiket gondolom nem fogok olvasni reklám oldalakon.

- a forró levegőben vegyi anyagok is lehetnek?

- a teflon bevonat biztonságos?( Ismerjük ugye a teflon sztorit...

- mivé a külső műanyag, és melegszik,ez gondot jelent?

- ha megkopik/ lekopik a bevonat, még használható?

Tudom erre sokan kérdezik,akkor miért vettem meg,ha ennyire aggódom.mint írtam, kényelmi szempontból..viszont az egészségem is fontos! köszönöm a KORREKT válaszokat!


2023. jan. 13. 08:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
3. Kérdésnél: * mivel
2023. jan. 13. 08:17
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
A mai világban semmi nem egészséges, még a lélegzetvétel sem! Ennyire nem lehet ezeket a dolgokat kisarkítani.
2023. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon erős hő SUGÁRZÁST bocsát ki a fűtőszál.


A gépben pedig halálos elektromos áram folyik!


Én ilyen veszélyes eszközt be nem vinnék a barlangomba!

2023. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3

Vicces vagy... ezért is írtam oda,H korrekt választ várok.

Úgy tűnik,nem jött le neked.

2023. jan. 13. 13:24
 5/14 A kérdező kommentje:

2

Igen tudom,a víz a levegő az élelmiszer..minden.epp ezért próbálom csökkenteni a felhalmozott káros anyagok mennyiségét.

Kevés sikerrel...

2023. jan. 13. 13:26
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Egy ilyen értelmetlen kérdésre milyen korrekt kérdést vársz? Főleg úgy, hogy már megvetted?
2023. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj,hogy a serpenyokben,fazekakban,de meg a sutokben is van mindenfele anyag. Ennyi erővel legelnunk kene.
2023. jan. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Az a durva, hogy valaki a 2 gramm teflon bevonat miatt aggódik, miközben a szomszédjában naponta 20 kiló fincsi bútorlapot égetnek el, a ház előtt meg jönnek-mennek a kiütött részecskeszűrős dízelek. Ja és nem a személyautókra gondolok a picurka 1.6-os motorral, hanem a buszokra, kamionokra.
2023. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megértem, én is már elkezdtem nézegetni, hogy lehet rendelek, amikor az egyik vélemény cikk egy olvasójának kommentekbe futottam:

“Kerestem a cikkben azt a szót, hogy "akrilamid", de nem találtam. Azért fontos lenne megemlíteni, mert a sütés velejárója és az air fryer-ekben sült ételekben nagyságrendileg 100x mennyiségű található belőle a hagyományos olajban/zsírban sültekéhez képes. Mindenkinek magának kell eldöntenie, mit nem szeretnének: olajszagot a konyhában, vagy a májban rákot.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy a kacsa-, vagy libazsírban sült tepsis krumplit nehezen űbereli.”


Jó, utána 1-2-én korrigáltak hogy a fenti kommentelő állítása azért erős túlzás volt, meg aztán ma már mi nem rákkeltő.., de aztán el is ment a kedvem egyelőre a vásárlásától, úgyis álló porszívót akarok, inkább most az a következő. :D

2023. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Az akrilamid pont hogy a serpenyős sütésnél keletkezik. 220°C felett.

A légkeveréses sütőben (kicsi asztali vagy beépített, mindegy) 180°C -on teljesen biztonságos a sütés.

2023. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!