Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ruhák együttes mosása?

Ruhák együttes mosása?

Figyelt kérdés

magamra szoktam mosni, fehérneműt (zokni, boxer) össze szoktam mosni pólóval, de van hogy pulóvert is dobok bele. Kb. hetente egyszer mosok.


Ti is együtt mossátok ezeket a dolgokat? Pazarlásnak érezném különszedni.

Színesek és fehérek külön. Ennyi. Persze farmer megint külön.



2023. jan. 5. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így mosok. Hozzátenném, hogy nincsenek kényes cuccaim.
2023. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én háromba szoktam szedni: fehérek, színesek, kötöttek/kényesek.

Színfogót mindenhez használok, és ennyi :D

2023. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

A farmer mivel különb, mint a kötött pulcsi?

Én pl. nagyon kényes vagyok a ruháimra, jó minőséget szoktam vásárolni. Nekem fontos, hogy a pulcsi amit megvettem, egy év múlva se nyúljon ki, ne legyen bolyhos, kifakult. Ezért én megveszem a hozzá való mosószert és a hozzá való programon mosom a gépben. Ugyanígy vagyok a fehér ruhákkal: ingek, pólók, atléták, megveszem külön a fehér ruhákhoz való mosószert és semmilyen más színt nem teszek mellé. Nagyon igénytelennek tarom, mikor valakinek a ruhái ápolatlanok, látszik, hogy csak be van dobva a gépbe, össze-vissza mindennel együtt oszt’ kész.

De mindenkinek más a fontos, nekem pl. ez :)

2023. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

#2 vagyok: tényleg, bocsi, azt kihagytam, hogy a fari cuccokat is külön mosom.

A kényes/kötött ruhákat kényes programon, a farikat fari programon.

2023. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Mi (2 fő) alapvetőn a mosási hőfok alapján csoportosítjuk a ruhákat, így a fehérneműket nem mossuk a pólókkal együtt, mert előbbieket 60, utóbbiakat 40 fokon szoktuk mosni
2023. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell a fehérneműket 60 fokon mosni?
2023. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Én zoknit meg bugyit törölközővel együtt mosom 60 fokon. Ruhákat 30-40, attól függ mennyire koszos. Fehér, színes és fekete/sötét külön, van hogy a színeset is ketté szedem világosabb színesre meg sötétebb színesre, attól függ épp hogy jönnek ki, mikor mosni szeretnék. A sötétebb színes alatt olyat értek, ami pl nem elég sötét a feketéhez, de egy krémszínűhőz viszont túl sötét.
2023. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Azt értem, hogy te is így csinálod. De arra még mindig nem válaszolt senki, hogy az alsónadrágot, zoknit miért mossátok 60 fokon?

Illetve, aki a #3-as kommentet lepontozta, az magára ismert?

2023. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

8 Gondolom, mert alapvetoen tobb baci van az alsonemukon, egyreszt a nemiszerv miatt, masreszt a feneked miatt. Valoszinuleg ez az oka, en sem mosom oket magasabb hofokon, soha nem mostam es soha nem volt ebbol semmilyen problema, de lehet valaki igy nyugodtabban hordja oket.


En mindent egyben mosok, polo, farmer, pulcsi, akarmi, ha bolyhosodnak es kinyulnak, ujat veszek, ennyi, a regieket el szoktuk vinni egy hajlektalanszallora, ahol maguknak valogatjak ki az ott lakok, kinek mi kell.

Nekem ez igy kenyelmesebb, mint macerazni, valogatni es fejben tartani, hogy 6 kulonbozo ruhat hogyan es mivel kell mosni.

2023. jan. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Inkább új ruhákat veszel, minthogy “fejben tartsd”, hogy kell mosni. Ez igen!
2023. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!