Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kútvíz befogta a kádat mivel...

Kútvíz befogta a kádat mivel tudom letakarítani?

Figyelt kérdés

A lefolyó melletti sarok résznél mindig marad állva kis víz. Ahogy odaszárad sárgás érdesfelületű elszíneződés lesz.

Próbáltam domestossal hagytam rajta,dörzsöltem nem olsja fel. A nagyon erős kaparással talán itt ott megkopott.. van valami más lehetőség?


2023. jan. 1. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Vizkooldo.
2023. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vagy ecet, ami szintúgy a vízkövet oldja amúgy
2023. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
A 20%-os étkezési ecetsav alkalmas rá, vízkő ez vasas szennyeződéssel.
2023. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vasas, mangános lerakódás ez. Érdemes esetleg valami vízszűrőt beépíteni a rendszerbe, ha nem akarod mindig súrolni.

Nem tudom miért javasolja mindenki az ecetet, ha nem akarsz sósavas vízkőoldót használni, akkor inkább citromsav vagy foszforsav jobb lenne, mert az nem büdös, mint az ecet.

2023. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vízkőoldó (sósav), vagy citromsav lehozza. Vasas vízkő.
2023. jan. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél liter vízbe bele kell rakni egy zacskó (30 g) citromsavat [link] , és forrásig melegíteni. Utána óvatosan a kádba csorgatni több részletben, és szivaccsal simogatni, szétkenni a felületen (de le ne forrázd magad, csak óvatosan). Ha vízforralóval végzed a műveletet, azt is kitakarítottad közben.
2023. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van beépítve szűrő 2db.

Köszönöm szépen mindenkinek!

Müanyagot is lehet vagy az felejtő? A lányom babakádja is olyan..

2023. jan. 8. 19:18
 8/8 anonim ***** válasza:
a műanyagot nem bántják ezek a cuccok, csak ne menj neki dörzsi szivaccsal.
2023. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!