Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki hányszor porszivozik? Miko...

Ki hányszor porszivozik? Mikor csináltok nagytakaritast? És miből áll nálatok?

Figyelt kérdés

Van egy totyogo gyerekem és mellette nem mindig sikerül napon lenni mindennel, van mikor elmarad a rendrakas.

Hibazok valahol?

Nálatok hogy megy a dolog?



2022. dec. 29. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Alapvetően rend van, nem halmozunk fel felesleges kacatokat a hàzban, szekrényben, polcokon, hogy állandóan kupizódjanak. Barátságos, farmhouse jellegű otthonunk van, de visszafogott számú kiegészítővel.


Napi szinten a konyhát szoktam rendbe tenni (bepakolni a gépbe, letörölni a pultot), elpakolom a játékokat a nappaliban, és napi kb. 2 alkalommal porszívózok, délelőtt-délutàn, mert sötét a padló és minden meglàtszik rajta :D


Ez ugye kb. 15 perc naponta, de elég, hogy rendezettnek és tisztának tűnjön a hàz. Nyilvàn minden napra jut még valami más hàzimunka is, pl. 2-3 naponta főzés, mosás és elpakolás, portörlés. Heti egyszer rendberakom a fürdőt, hét közben max. áttörlöm a pultokat, wc-kagylókat.


Szóval, nem mondom, hogy órákat kell takarítanom. Most lesz 2 a fiam, inkább a főzés, ami nem nagyon megy mellette egy ideje, mert abba nem tudom úgy bevonni, mint szeretné és sok a hiszti miatta 😄

2022. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Kis lakásom van, naponta egyszer porszívózok meg felmosok, port heti egyszer törlök, szekrények bútorok kimozgatása és úgy takarítás az két hetente van.
2022. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb dolog, hogy mindig mindennek legyen helye, és mindenki oda tegye is vissza, amikor már nem használja. És ebbe kell “belenevelni” a gyerkőcöt is. Onnantól kezdve a takarítás már könnyebb.

A tisztaságban, takarításban mindenkinek más az igénye: dolgoztam olyan helyen, ahová heti 3x kellett mennem bejárónőként (hétfő-szerda-péntek), ott pl. minden másnap a teljes fürdőt ki kellett takarítani, én itthon csak heti 1x takarítom. Viszont a csaptelepeket, mosdókagylót minden este áttörlöm, így nem ül ki rajta a vízkő és sokkal rendezettebbnek tűnik.

2022. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Heti 1x porszivozok maximum. Felmosas ritkabban, mondjuk kethetente. Egy macskam van, hullik a szore, de leszarom, nem azert elek, hogy 0-24 gurizzek valamivel, ami ket nappal kesobb megint retkes lesz.

Nalam az a szabaly, hogy akkor takaritok, amikor mar majdnem nagyon gaz a helyzet. Mindent en se birok elviselni, de a nehany szorcsomot, meg a par hetes port itt-ott, vagy a harom napos mosatlant azt boven.

2022. dec. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben heti egyszer porszívóztam. Amióta van robotporszívóm azóta az heti háromszor megy a rendes porszívót pedig havi egyszer veszem elő és akkor is csak jóformán ott használom ahová a robot nem ér el.
2022. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!