Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyapjúkeverék télikabátot...

Gyapjúkeverék télikabátot kimoshatok?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a külső része 50% gyapjú, a maradék, bélés, stb poliészter. A címkéjén az van, hogy csak tisztítóban lehetne tisztítani, ami ha muszáj el is viszem, csak az több ezer forint.

Szerintetek lenne baja, ha 20 fokra 30 perces mosásra betenném egyedül, kifordítva?

Mosógépünk is jó minőségű, elöltöltős, még sose tett tönkre semmit. Mostunk már benne egyébként sok mindent máshogy, pl nem a megadott fokon, vagy amire csak kézimosás volt írva, azoknak se lett bajuk. De mivel ez azért egy drága kabát volt, nem kockáztatnék.

Köszi előre is!



2022. dec. 8. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van a címkéjén az, ami. Ha tisztítóba kell vinnni, valószínűleg vegytisztítást igényel, és / vagy csak száraztisztítás jöhet szóba. Én nem tenném gépbe.
2022. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem csak önmagában az alapanyaga miatt írják rá, hogy tisztítóban kell tisztíttatni.

A kihajtóján, gallérján, mellrészén, stb. vannak olyan részek, aminek a hátán ragasztósvászon van felvasalva, hogy jobb tartást biztosítson. Ezek nem mosásállóak... Berakod a gépbe, akkor nemcsak a gyapjútartalom miatt megy össze, hanem le is válik ez a kemény vászon, és kb. gyűrött pelenkajellegű lesz a kabát, semmi tartása....

2022. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha annyira drága a kabát, akkor szerintem pár ezer forintot a tisztítóban megér.
2022. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én simán kimostam. Száradás után semmi baja nem lett.
2022. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül mondják, hogy automata mosógépben nem szabad mosni gyapjút tartalmazó textilt, hanem csak óvatos veregetős kézi mosással és legfeljebb kézmeleg vízben. Az intenzív mozgatás hatására az érdes felületű gyapjú szálak szorosan összekapcsolódnak egymással, azaz nemezelődnek, erős zsugorodás lép fel a tér minden irányában.
2022. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5# azért van külön gyapjú program, nálam éppenhogy lassan mozog a dob, sokat áll.

Hideg vízbe nem megy össze,

2022. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: a gyapjú program NEM szövetkabátokhoz van, hanem finomabb gyapjú sportfelsőkhöz, pulóverekhez, kardigánokhoz, zoknik-kesztyűk-sapkákhoz. Azaz: kötöttáruhoz.
2022. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7# ebbe igazad van, nem gondoltam rá!
2022. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!