Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen mosószert és folttisztí...

Milyen mosószert és folttisztítót használtok?

Figyelt kérdés
Már szinte az összes létező mosószert kipróbáltam. Mi az amivel a piros ételfoltokat (pörkölt), vagy pl. fehér ingek nyakát tisztára tudjátok mosni?
2022. nov. 8. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A legolcsóbb folttisztító a legjobb: dm-es Gallseife (marhaepe szappan). 200 ft. és minden foltot kihoz. Időtlen időkig elég.
2022. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Mosószóda a világosokhoz, sötétekhez öko gél (Natur Cleaning).

Foltokhoz verhetetlen páros: kenoszappan + nátrium-perkarbonat. Minden foltot kiszed bármilyen színű ruhából.

Ja, és nagyon fontos, hogy a foltos ruhát HIDEG vízben kell áztatni a fenti keverékkel bedorzsolve. Meleg víz rögzíti a foltot

Utána szokásos módon mosni.

2022. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Én a Persil termékeit használom, most éppen mosópor és mosószóda fele-fele arányú keverékével mosok (nem spórolási célzattal). A levendula illatú a kedvencem. Lehet, hogy én lettem finnyásabb, v a ruhák lettek koszosabbak de régebben jobbnak tűntek a mosóporok. Folttisztításra én is a fent említett szereket használom általában, a lányom hozott nekem is ilyen epeszappant, egész jó. Nemtörődöm férfiként durvább lúgokat is bevetek ha már reménytelen a dolog, nem mondom, hogy mindig sikerül megmentenem mindent, de hát melós ruha és géprongy is kell.:D
2022. nov. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fehéret? Azt a legegyszerűbb, hypoval ! Az még a ruhák színét is kiszedi, legalábbis régebben ha a ruhára ráfröccsent a hypo, ott hófehér pöttyök maradtak utána a szövet színeként!

Amúgy “folttisztító”... nem tudom, nem értek hozzá, anyám szokott mosni, de nekünk Ariel mosószer meg Lenor öblítő van itthon, és tudtommal még minden folt szépen kijött eddig!

2022. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cubina ***** válasza:

Én Persilt használok, az adagolóba még bele szoktam tenni egy maroknyi szódabikarbónát is a mosópor mellé, illetve a gépbe a ruhákra szórva.

Mindig szép élénkek lesznek a színek, foltot se szoktam látni, pedig sokszor lecsöpögtetem magam valamivel. A fogamra is azt használom és szép fehér lett az is. :)

Coccolino öblítőt használok, de az mindegy a foltok szempontjából.


Ha semmi se viszi ki a makacs foltot, akkor a zsíroldó megteszi. Pár fújás a foltra, állni hagyni egy órát, aztán kimosni. Édesanyám minden foltot azzal tüntetett el. Én mindig utáltam a szagát, így nem is használom.

2022. nov. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!