Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Beszürkült fehér ruhákhoz mit...

Beszürkült fehér ruhákhoz mit használjak mosásnál, hogy újra fehérek legyenek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ milyen ruha mintás, vagy sima fehér és az anyaga kényes ? Ha nagyon kíméletes kell akkor szodabikarbónába áztatod, vagy fehérekhez való mosószeres vízbe ha nem kényes az anyag akkor meg fehérítő vagy domestos os vízbe áztasd.
2022. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Üzletek mosószeres osztályán sokféle fehérítő van. Eladóknál érdeklődj, ismertesd a ruhádat velük.
2022. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mosás után külön edényben fehéríts hipóval és megfelelő idő után alaposan öblítsd ki (esetleg a gépben).
2022. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Manapság már nem szakmailag felkészült eladók vannak az üzletekben, hanem inkább árufeltöltők. Szaktanácsot nem fognak adni, ezért voltam kíváncsi tapasztalatra inkább.

Sima fehér ruhákról van szó.

2022. okt. 21. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nátrium-perkarbonát. Folttisztító só vagy oxigénes fehérítő néven is lehet keresni, de nem keverendő össze a mosószódával! Múltkor láttam Tescoban és az Euro Family-ben is lehet általában kapni. Én időszakonként ezzel szoktam a fehér pólókat vagy függönyöket visszafehéríteni. Egy éjszakára beáztatom őket és másnap a szokott módon kimosom. Nem roncsolja az anyagot és a nagymamám évek óta padláson lévő kézzel horgolt függönyeit is hófehérré varázsolta.

Én szoktam színes ruhákra, asztalterítőkre is használni, mert nagyon jó folttisztító, ezeket sem tette tönkre.

2022. okt. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vanish fehérítő port szoktam használni, minden mosáshoz 1 kanál, a fehérhez való folyékony mosószer mellett, és elégedett vagyok vele. Ha beszürkültek, mert vettem, akkor csak így mosom tovább és visszafehérednek.
2022. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Most utóbb Domestosos vízbe áztattam a ruhákat pár órára, aztán kifejezetten fehér ruhákhoz való Formil mosószerrel mostam ki. Öblítő helyett ecetet használtam. Néhány árnyalattal fehérebbek lettek a ruhák. Vettem K2R folttisztító és fehérítő tasakokat is, de még nem használtam belőle.

2022. okt. 25. 11:33
 8/8 anonim válasza:
Én a fehér ingeimmel vagyok úgy,hogy picit veszítenek a fehérségükből, pedig úgy szeretem hordani ha hófehérek.Szoktam rakni fehérítőt a mosógépbe...Lehet tényleg az a megoldás,hogy áztatni kellene egy éjszakán át fehérítős mosószerbe a mosás előtt.
2022. okt. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!