Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondoltak arról, ha...

Mit gondoltak arról, ha valaki mindig 15 perces programon mos?

Figyelt kérdés
Anyámmal élek még, de külön mosok magamra. Mindig minden ruhát egyben 15 perces gyors programon mos, és azt is teletömve a dobba, a ruhákat "dobálni se tudja a gép. Mosás előtt meg se nézi a zsebeket, sokszor én szedem ki a mosását mert van hogy benne hagyja 1 napokat. Gyakran találok aprót, amitől valószínűleg letört 2 dobborda is. Szárítógépben a szűrőből is csomó koszt meg csomagolást szedek ki. Hiába mondom neki, hogy a ruha így nem lesz tiszta. Meg nem nem minden ruhának ugyanaz a fokú mosás kell.
2022. szept. 9. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem koszos, akkor oké. Bár nem teletömve. Nekem se koszosak, nem eszem le magam, nem játszom a homokozóban, nem koszos a munkám. De nekem nincs ilyen rövid program. Kézi mosás se alaposabb, mégis tiszta lesz, ha egy-egy darabot úgy mosok ki.
2022. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nincs vele baj , de a zsebeket kiüríthetné az már nagyobb probléma.
2022. szept. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Pont annyit ér, mintha megköpködné az anyagot és beledörgölné egy kicsit a nyálat. Az én anyám is a lehető legrövidebb programokat használja a hetekig-hónapokig hordott ruhákhoz, ráadásul kizárólag mosóporral, ami fel sem oldódik ennyi idő alatt, csak belekövül a gépbe a kosszal és a túladagolt öblítővel együtt. Állandóan takarítok és fertőtlenítek utána (mert persze minden más téren is ugyanígy viszonyul a higiéniához), a jelenlegi mosógép még csak egy hónapos, de minden héten annyi dzsuvát törlök ki az ajtószigetelésből, hogy a belem kifordul a foltok láttán. Szintén külön mosok magamra, érthető okokból.
2022. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
A 15 perces mosas hideg vízben mos...
2022. szept. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Anyukád igénytelen egyrészt, másrészt azt gondolja, hogy így spórol, mert csak 15 percet mos a gép. Pedig ha tudná, hogy többe kerül, mint egy rendes program. Hagyd rá, nem fogod tudni megmagyarázni neki.
2022. szept. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
#4 Én rákötöttem a bojlerre a mosógépet, úgyhogy nálam már meleg vízzel mos 15 percesen is.
2022. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 20 perces mosás van a gépemen, leginkább alkalmi cuccokat szoktam kimosni benne, ha például egy csini ruha volt rajtam 1-2 órát valamilyen programon, és nem akarom használtan visszatenni a szekrénybe. Meg a téli/nyári cuccokat, amikor előveszem, ezzel szoktam átmosni (amúgy tisztán vannak eltéve). De használt fehérneműt például eszem ágában nem lenne ilyen rövid programon mosni. Tutira nem lesz tiszta. Inkább arra jó, ha valami, ami amúgy ki van mosva, sokáig állt a szekrényben, vagy amit tényleg csak rövid időre vettél fel, és nem izzadtál bele.
2022. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

A rövid, kímélő v. gyapjúhoz való programokat nem arra találták ki, hogy teletömjük a mosógépet. Nekem a gépem ezekhez a programokhoz max 1,5 kg ruhát javasol (pedig a gép 9 kg-os), értelemszerűen a mosószerből is kevés kell, mert kevés vizet is használ ilyenkor a gép. Van olyan rövid programom, ami nem mos 30 foknál melegebben.

Nekem az is hülyeség ha valaki mindent egybe mos. Ágyneműt,törölközőt, fehérneműt szerintem minimum 40 fokon kell mosni, de különböző utcai ruhákat, felsőket meg elég 30 fokon.

2022. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

15perces programon max a nagyon érzékeny, alig koszos dolgokat szoktuk mosni. Mivel ez a program hideg vízben mos, így igazából az esőbe is kilógathatod, kb annyit ér.

Ami való valamire az a 60perces 40C°, de pl törölközőket 60fokon mossuk.


Anyádat valószínű nem érdekli az egész és valószínű hiába mondasz bármit is, nem fog változtatni a szokásain.


Nem tudsz mást csinálni, mint amíg ott élsz külön mosol magadra, aztán mikor elköltözöl, megoldódik a probléma :)

2022. szept. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól függ. Én nő vagyok, kevésbé izzadós, és otthon dolgozom, így elég volt mindig is a gyorsmosás. Amióta van egy férfi párom, aki izzad és kint dolgozik, fizikai munkát is végez, azóta csak a hosszabb programokat használom, mert egészen egyszerűen nem jönnek ki a rövid mosással a szagok.
2022. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!