Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép átmosása, hogyan és...

Mosógép átmosása, hogyan és mivel?

Figyelt kérdés

Át szerettem volna mosni a mosógépet, mert foltosak lesznek a ruháim folyton… hátha segítene. Gondolom sok a lerakodás. Albérlet…


Beállítottam, hogy 90 fok legyen, de nem viszi végig a programot, a végén csak “küzd” és az idő sem csökken, egyszerűen nem jár le. Gondolom mivel üres a dob, nem tud mit centrizni, pedig levettem 0-ra fordulatra.


2022. aug. 29. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Én mindig üresen szoktam, egy rövid programot és végigcsinálja, a centrizést is. Van direkt mosógép tisztításra folyadék, azt öntöm bele. És én is 90 fokos programot szoktam. Amiből egy rövidet választok.

Lehet, hogy az a gond, hogy 0-ra állítottad a centrit.

2022. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Tisztító fokyadék. Az ecet árt a szivattyúnak, tömítéseknek.
2022. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Először nem vettem le a centrit, nem ment végig, abból gondoltam, hogy az a gond.

Nekem a 90 fok az 2 óra, más opció nincs.


Tudtok ajánlani jó folyadékot esetleg?


Köszönöm!

2022. aug. 29. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én a Polly mosógép tisztítót használtam korábban.

Tavaly lett új gépem, ezen van külön tisztító program és nem kell hozzá semmilyen folyadék/adalék sem. A gép jelzi, hogy mikor kell elvégezni.

2022. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
a gép kézikönyvét keresd elő (vagy interneten töltsd le), abban lesz a tisztításról egy jó leírás
2022. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hol a nyílása? Elöltöltősnél meglepő (ijesztő) dolgok gyűlnek össze a tömítés mögött (húzd el a dobtól az ujjaiddal).
2022. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Albérlet, gondolom nem is mai darab, nincs hozzá leírás sajnos. Nem tudom a pontos típusát sem….

Felültöltős whirlpool mosógép.

2022. aug. 29. 15:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az Aldinak és a Lidlnek szoktam használni a mosógép tisztítóját kb 3-4 havonta.
2022. aug. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem rég olvastam itt, hogy citromsav - víz keverékét, kell előállítani, azt hiszem 1,5kg citromsav 3,5l forró víz, és azt beleönteni az "üstbe", és ezt állni hagyni 24 óráig, közben forgatni a dobot (felultoltős esetén nem tudom)


Elvileg ez szépen leold minden vízkövet.


Egy egyszeri mosás tart 1-2-3 óráig az szinte semmit nem ér, annyi idő alatt nem lehet vízkőteleníteni, hibá teszel bele barmilyen tisztítót.


Ha belegondolok, hogy egy sima vízforralóis vízkőtelenítése is 30 perc -1 óra, akkor a 24 óra nem is túlzó egy nagy mosógép esetében, amit evekig nem tisztítottak.


Az ecet azért rossz, mert minden tömítést szétszed.

2022. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!