Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Alapozófolt a felsőből mivel...

Alapozófolt a felsőből mivel jönne ki?

Figyelt kérdés
Fekete-feher a felső, nem akarom kidobni egy folt miatt. :(
2022. aug. 28. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha vizesalapú festék, semmivel. Ha nem, akkor a higítóvsl. Viszont roncsolhatja.
2022. aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokat sminkelek, ezért nekem hetente többször is alapozós lesz valamelyik felsőm. Plusz az alapozó letörléséhez is kis mosható textilkorongokat használok.


Amit használni szoktam:

- ha nagyon erős, masszív a folt (pl. a sminkes korongokon), akkor marhaepe szappannal előkezelem (rossmannos 250 Ft-os) lehetőleg azonnal, nem várom meg, hogy beleszáradjon

- utána amikor mosásba kerül, akkor az az adag, amiben alapozós cucc is van, előmosást is kap a főmosás mellé, mindkettőhöz a legkoszosabb cuccokhoz ajánlott maximális mosószert adagolom, és a lehetséges legmagasabb hőmérsékleten mosom (amit az adott ruhaadag megenged)


Nekem ezzel a módszerrel mindig kijött az alapozó minden felsőmből és sminkes korongomból évek óta.


Ha 30 fok alatti hőmérsékleten mosok (pl. én az élénk színeseket, többszínűeket 20 fokon szoktam), ahhoz az Arielnek az Extra Clean Power nevű mosószerét használom (ez hidegebb vizes mosásokhoz is jó), ebből is a maximálisan ajánlott mennyiséget az alapozós cuccokhoz.

2022. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!