Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gáztűzhely letakarítása?

Gáztűzhely letakarítása?

Figyelt kérdés
Anyukám elutazott 1,5 hétre, gondoltam meglepem a gáztűzhely letakarításával. Mindig hagyja ráégni az ételeket, mert egyszer nagyon durván kifutott az kaja, és azóta is mondogatja, hogy majd lecseréli inkább a tűzhelyt, mert nem jön le. Viszont nem nagyon van felesleges pénzünk, és most a rezsicsökkentés ki tudja mit hoz majd az életünkbe, így gondoltam nekiesek. Találtam itthon egy tűzhelyre is való vegyszert, ráfújtam, ért valamit, de nem sokat. Utána kétszer forró vízzel pépessé tett szódabikarbónát hagytam kicsit állni és kezdtem el dörzsölni, ezt viszont kétszer megismételve, mert elsőre is elég hatékonynak bizonyult. Viszont, a szódabikarbónának úgy látom ez a maximuma, azzal a fekete folttal már nem tudok egyszerűen mit kezdeni. Valakinek van valami javaslata? [link]

2022. júl. 28. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a hideg zsíroldó és a domestos keveréke segített anno, de vigyázni kell vele mert eléggé gázosított, 5 perc után síkálással könnyen lejött. Vannak durvább anyagok is, de azoktól féltem, h festékestől jön. :)
2022. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

A zománc elég erős, edényeken is ez van

Áztasd be hideg zsíroldóval, használj kesztyűt. Ha ázik le lehet közbe késsel is finoman vakarni.

Vegyszereket ne keverj össze!

2022. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Aurikatareena módszerét használom. Hideg zsíroldó, lecelofánozva fél napra, utána simán lejön


A feliratokra vigyázz!! Leszedi.

Illetve csak a felső és szembeni oldala (zománcos festék) amit lehet takarítanj, az oldalán oldja a festéket, az nem rendes zománcos festék.

2022. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hideg zsíroldóból van valamilyen típus, amit konkrétan meg kellene venni, mert nagyon jó, vagy bármi megfelel, amire ez kerül felcímkézésére?
2022. júl. 28. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak zsíroldó/grilltisztítók

[link]

Zsíroldóba a well done [link]

Leg gyakoribb.

De szigorúan kesztyűbe, mert bőrrel érintkezve azonnal oldják a zsírt és szerves bőrt, gyorsan fájhat ha belenyúlsz többször.

És a szemedre is vigyázz!

2022. júl. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. júl. 29. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!