Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehetne megcsinálni azt,...

Hogy lehetne megcsinálni azt, hogy ne mókuskerék legyen a mindennapi teendők sora? Megszokás nélküli napi teendők?

Figyelt kérdés

Teljesen bele vagyok fásulva a napi feladatokba. Reggel ugyanabban a sorrendben főzöm a kávét, készítem a tápszert a kicsinek, a nagynak a reggelit, ébresztés, kávé ivás, öltöztetés, óvoda - csak hogy a reggelt említsem. Minden nap ugyanaz a sorrend. Az esték is ugyanez, csak más feladatokkal.

Sok olyan dolog van, amit nem tudok másképp csinálni, csak sorrendben. Pl akkor viszem ki a szemetet, amikor viszem ki a kutyáknak a kaját is. Vagy akkor locsolok, amikor már alacsonyan van a nap és ezt ugye összekötöm a kutya etetéssel is. Így egy körben letudom a kinti dolgokat és nem kell a gyerekek mellől elmászkálnom többször.


Aki hajlamos szabályszerűen sorrendben vagy megszokásból csinálni a teendőket, hogyan tudta legyőzni a megszokást? Hogy lehetne más minden nap?



2022. máj. 11. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak: rajtad kívül szinte az egész emberiség így csinálja.

Minden nap más, de mégis ugyanolyan. Ez az élet!

2022. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy, hogy nincsenek se gyerekeim, se kutyáim, se locsolnivalóm, se nem kávézom.:))
2022. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos valamilyen szinten mindenkinek ilyen az élete, ha csak nem milliárdos, aki mindenre fel tud venni embert és ő maga csak a jó dolgokból veszi ki a részét. De meg kell próbálni, hogy belevigyen az ember színt a mindennapokba, én is pl munkahelyről hazafelé más-más utakon jövök, nem mindig ugyanoda járok vásárolni mindig más jellegű ételeket eszek, nekem már ezek a kis apróságok is sokat dobnak a hangulatomon. Nem stresszelem magam, ha nincs mindig tökéletes rend és tisztaság. Persze káosz sincs, de ha este nincs kedvem elmosogatni, akkor beáztatom a dolgokat és másnap csinálom meg stb. Nem kell mindig mindent tökéletesen csinálni és ha egy férfi elvárja ezt tőled, miközben ő semmiből nem veszi ki a részét, azt ott kell hagyni.
2022. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!