Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műszálas (vagy talán gyapjú)...

Műszálas (vagy talán gyapjú) töltetű dunyhát hogyan moshatnék ki?

Figyelt kérdés

Alighanem műszálas, de ebben nem vagyok biztos, a töltete annak a dunyhának ami ugyan jó régi, de nemigen volt használva, csak most a télen. Szeretném tisztára mosni, de fogalmam sincs, hogy begyömöszölhetem-e a gépbe.

Ez egy nagyon nehéz, tömör dunyha,nem az a puha toll, ami igen gyakori. A gépem elvileg 10 kg-ig terhelhető, de ha megszívja vízzel magát, ez lehet hogy nagyobb súlyú

lenne. Van rajta gyapjúmosó program is. Meg merjem próbálni?

Vegytisztítóba elvinni sem tudom, nincs lehetőségem.

Köszönöm, ha tanácsot kapok!



2022. márc. 1. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Én csak úgy tudnám elképzelni ezt a dunyha mosást, ha kinyitod a belsejét, és apránként mosod ki a tölteléket.

Amúgy a dunnákat/dunyhákat szellőztetni szokták, kirakni a napra, mivel a napsütés fertőtleníti. Tudtommal nem szokták egyébként mosni, csak a huzatot.

Egyébként ipari mosógépek vannak a Bubbles mosodáiban, de nem tudom, ilyenre lehetne-e használni.


[link]

2022. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ez nem az a tipikus dunyha, nem lehet úgy kibontani a tölteléket belőle. Nem olyan mint a tolldunyhák. Végig le van steppelve, varrva az egész.

Még a régi vetelin brokát paplanokra sem hasonlít.

Nagyin vastag, nehéz, de tömör.

Azt írtam, hogy nem tudom elvinni tisztítóba, sajnos nagyon sokat kéne odáig utaznom, autóm nincs.

Igen, a régiek a hagyományos takarókat kirakták a hóra, de valahogy nekem attől nem lesz tiszta, max csak felfrissül.

A nyári paplanokat berakom a gépbe, pikkpakk száraz. Ezt nem merem csak úgy, tanács nélkül. Kézzel meg ez olyan mutatvány lenne, hogy csak na. Nem is bírnám. Tanácstalan vagyok.

2022. márc. 1. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, értem, nem tudod elvinni a tisztítóba, viszont a Bubblesnek van olyan szolgáltatása, hogy kijönnek érte, és elviszik, majd vissza is hozzák a mosnivalót. Bár nem tudom hány km-es körzetben szállítanak. Csak annyit tudok: országosan vannak boltjaik.

Én fővárosiként viszonylag "közel" lakom az egyik egységükhöz, de hasonló problémával előbb tőlük érdeklődnék, hogy tudnának-e segíteni.

Sajna jobb ötletem nincs.

2022. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, ez jó ötlet!Tájékozódni fogok náluk!
2022. márc. 1. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
A mosógép gyapjúmosó programját felejtsd el. Az kímélő program, kevés ruhával, valószínűleg nem mosná ki rendesen. Az én 9 kg-os mosógépem gyapjúprogramjába 1,5 kg ruhát ajánl a leírás.
2022. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm, ezt nem is tudtam. Leírás nincs már meg a mosógépemhez, de erre nem is gondoltam.

Hát, akkor a a mosógép kilőve.

Lehet, hogy el is pattanna a motorja ekkora paplantól.

2022. márc. 1. 21:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!