Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel szedjem ki a kimosott...

Mivel szedjem ki a kimosott ruhákról a zsepit?

Figyelt kérdés
Én is beleestem abba a hibába,hogy a fekete ruhák valamelyikében benne maradt a zsepi,és sikerlüt úgy kimosnom.Egy ismerősöm ajánlott valamit,na de azt már nem tudta megmondani mi az,amit a kikában lehet kapni.Kefét ne is ajánljatok,mert ahoz drágák a ruhák,hogy szétroncsoljam.
2010. szept. 10. 17:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
76%

Csodaszert, vegyszert én sem ismerek. Amiről az ismerősöd hallott, valószínűleg valamilyen antisztatikus folyadék, ami a tapadást feloldja.

A következőre gondoltam: Elvileg a textilöblítők is antisztatikus hatásúak. Áztasd be a ruhadarabot kézmeleg, öblítőszeres vízbe. Ha szerencséd van, az apró szöszök leválnak, s azt „fölözd le”, mint a húslevest. Ha teljesen eredménytelen maradna, fektesd az üres fürdőkádba, és a lefolyó irányába „zuhanyozd ki” a szöszt. Az ilyen erősségű víz, a kefével ellentétben nem fogja roncsolni a textilt.

Egy huncutság van az ilyen papír zsebkendő szöszökben: Vizesen úgy néz ki, hogy teljesen eltűntek, a ruha megszáradása után pedig újra megjelennek.

2010. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
pont ma délelött jártam így ,én jól kiráztam mindet,leszedegettem kézzel,majd száradás után meglátom milyen marad.Mindenesetre a gépemet átmosattam.
2010. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát én annyit mostam,és olyan sok van rajta,hogy még reggelig is azt szedegetném.Érdekes,sokkal több választ vártam,senkivel nem történt még ilyen?Hm.
2010. szept. 10. 20:55
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Széles ragasztócsík?
2010. szept. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
A kikában is láttam valóban olyan ragasztópapíros akármit, mi henger alakú és nyele is van. Ezt görgeted a ruhán s a ragasztópapírra rátapad a szösz. Ha már "megtelt" a papír, akkor letépsz róla egy réteget, s folytatod.
2010. szept. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Ez a ragarszos paipir gordulet nem hasznal a kutya szorre, nem hiszem hogy zsepire is hatna valamit. Ha en igy jarok, belerakom a ruhaszaritoba, biztos siker. Masik megoldas. Nedves gumi kesztyut huzzal, ezzel menj vegig a ruhan, le fog jonni a zsepi, Jo allatszorre is.
2010. szept. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%

- nedves tenyér

- puha ruhakefe, esetleg körömkefe

- kezedre körbe ragasztott széles cellux vagy dobozragasztó nem rányomva, csak simogatva (kutyaszőrre is tuti)

Mást nem tudok.

2010. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
Simán tedd vissza még egy körre. Mosószer nélkül, de egy kis öblitővel indits el egy napi mosást, el fog tűnni.Én sem hittem volna, de bevált.
2010. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%
tegnap 19.49-es vagyok.Nem tudom, mivel érdemeltem ki a lepontozást. A leirt módszer, hogy vissza kell tenni a papirmorzsás ruhát a gépbe, és ujra mosni bevált. Már nem is egyszer jártam igy, és bejött. Persze abba nem kell mosópor, esetleg ha van olyan programod, hogy bő öblités, azt kapcsold be.Kár hogy nem nyertem meg a tetszésedet, én jót akartam.
2010. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hahoooo!Én nem pontoztam le senkit,miért is tenném?Egyébként már rég megoldottam,megszáradt és kiráztam, szinte az egész lejött.
2010. szept. 12. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!