Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire “öko” a háztartásotok...

Mennyire “öko” a háztartásotok? Milyen termékeket cseréltetek le?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok minden nem tudok elhagyni. Higiéniai okok miatt ilyen pl. a domestos, vagy az eldobható szivacsok, papírtörlő. A mosást pedig abszolút nem, egyik alternatíva sem hozta azt az eredményt, mint a mosószer és öblítő.
2022. jan. 27. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit tud a papírtörlő, amit nem tud a textil törlő? (Hamár ugyanúgy mosol.)

Domestos? Csomó filléres alternatíva van az ilyen termékekre, ecet, hipó, szódabikarbóna, sorolhatnám.


Én pl. befejeztem a márkás (Axe, OldSpice, stb.) tusfürdőket.

Vettem semleges, illatmentes Tork (német) 5 literes tusfürdőt 2.500 ft-ért.

De ez előtt is szappant használtam, olcsóbb és szerintem jobban is tisztít, ráadásul csak egy kis papírba van csomagolva, a műanyag flaska helyett.


Tölthető elemek, takarékos izzók, ha kisebb kaját sütök, akkor a mikró nagyságú sütőt indítom be (vettem hordozhatót).

2022. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mosható takrítórongyok, takarékos izzók, tölthető elemek. Vannak napelemeink és hőszivattyúval oldjuk meg a fűtést.
2022. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én zero waste háztartásra törekszem, és bevallom, nem értelek.


Mi a papírtörlő helyett sima textil törlőkendőket tartunk, 60 fokon megy a mosásba törölközőkkel, ilyesmikkel, tiszta lesz és friss.


Domestost sosem használtam, ecet van itthon és bioalkoholos tisztítószer, amit csomagolásmentes boltban vásárolok kimérősen. A mosás speckó, egy mosószóda pl. nekem sem szed ki mindent, de szintén csomagolásmentes boltban veszek kimérősen környezetbarát mosógélt, és öblítő helyett Ahimsa mosóparfümöt használok. Na, ezek hatékonyak. De én majdnem minden kozmetikumot, tisztítószert így kimérősen veszek.


Nincs a környező városban, a környékeden csomagolásmentes boltban, ahova 1-2 havonta el tudsz menni feltöltekezni?


De amúgy mi nagyon sok mindenben hulladékemntesen élünk, két oldal sem lenne elég felsorolni.

2022. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A domestos az egyetlen, amit nem tudok/akarok lecserélni, wc takarításhoz nem akarok mással próbálkozni, az a biztos. Így viszont nagyon-nagyon sokáig elég egy flakon, mert csak a wc-hez használom.


Amúgy az összes tisztítószerem, mosogatószerem, stb. "öko" környezetbarát cucc, lebomló szivacsokat és mosható rongyokat használunk. A rongyok gyakran kiszakadt, kifakult, kibolyhosodott ruhadarabokból készülnek. Mosáshoz rendes mosógélt használok, ami környezetbarát + öko mosóparfümöt.


A tisztálkodószereink már mind cruelty free, minél csomagolásmentesebb cuccok, pl. szilárdsampon, krémdezodor, szappan, mind olyan termék aminek van valami öko tanúsítványa. Összesen 3 db sminkterméket használok, azok is mind környezetbarátok. Sajnos a parfümöm még "azelőttről" maradt kommersz parfüm, de helyette valami mást fogok venni majd ha elfogy. Acél biztonsági borotva, mosható menstruációs eszközök.


Minél kevesebb elemes kütyüt használunk, inkább tölthető elem / akksi a preferált. Energiatakarékosak a gépeink, nem fűtjük a lakást 40 fokra, szigeteltünk. Van autónk, de a lehető legkevesebbszer használjuk. (Jövőre ígérnek bicikliutat végre a boltig, akkor reményeink szerint nyugdíjba mehet a kocsi.)


Komposztálunk, igyekszünk minél kevesebb dolgot vásárolni és kidobni. Nem eszünk húst. A kertünk rovar- és madárbarát.

2022. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, mindig olyan jó ezeket olvasni, hogy mások is törekednek a környezettudatosságra 😊😊😊


3-as voltam

2022. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a mosogatószer és a vízkőoldó lett környezetbarát termék, mert ezekből találtam olyat, ami hatékonyságban is hozza a kívánt eredményt. Testápolóból is sikerült megalkuvásra lelnem. Keresem az ÉN termékeimet, amik illeszthetők ebbe a szemléletbe, de én az a típus vagyok, aki sajnos állagban, vagy illatban, vagy hatékonyságban nem képes kompromisszumot kötni csak azért, mert valami környezetbarát (ezúton is bocsi mindenkitől).

Ellenben én azt gondolom, hogy nagyon kevés tisztítószert használunk a kicsi lakásunkban, így eszméletlenül sokáig elég minden.

Szelektíven gyűjtjük a hulladékot úgy, hogy a szemetet egyébként hurcibálnunk kell szelektív szigetre (a társasházban nincs szelektív kuka). Energia takarékos égőink vannak, tölthető elemeink és igyekszünk "csomagolásmentesen" vásárolni. Zöldséghálóba pakolni, rongyszatyor van mindig nálunk, stb.

Nagyjából ennyi.

2022. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!