Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány Watt-os porszívó számít...

Hány Watt-os porszívó számít erősnek?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha igazán "erös" az elképzelésed, akkor az ipari porszivok között válogass.
2022. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem de azért lehessen normálisan használni
2022. jan. 26. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk 700 wattos van, nem igazán lehet max teljesítményen használni mert akkor felszedné a parkettát, lejjebb szoktam venni.
2022. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Ma már nem tudsz túl erőset venni mert az EU beszabályozta,talán 800watt a legerősebb háztartási porszívó.
2022. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ez miért van így?
2022. jan. 26. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, gondolom környezetvédelmi oka lehet talán. (Áramfogyasztás)

Mindenesetre bőven elég a max 800W egy átlagos házba, én sose értettem hogy minek akarnak ennél erősebbet az emberek.

(Ismét leírom: egy átlagos házba. Értem, hogy egy tudomisén milyen üzembe az nem elég, arra ott vannak az ipari gépek. Átlag háztartásról írtam. Még mielőtt...)

2022. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb azért csinálta az EU, mert a szívóerő, nem a motor erősségétől függ. Így a nagy teljesítmény felesleges pocsékolás. Aztán a szőnyeg tisztítás mértéke sem a szívóerőtől függ csak.

Szval, vannak azok az energiacimkék, amelyekkel egységesítették a paramétereket és mérésüket. Azokból tájékozódhatsz. Aztán nézd meg a porszívó szűrői, porzsákjai mennyibe kerülnek, mert ezt kell vásárolgatni folyamatosan utána!

2022. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"De ez miért van így?"


A 7-es leírta nagyjából. Azt a helytelen gyakorlatot akarta az EU megszüntetni, hogy a gyártók egyre nagyobb és nagyobb teljesítményű motorokat tettek a porszívóba (mert a vásárló ennyire együgyű, nagy==> jobb gondolkodású), miközben a szívóerő nem feltétlen volt jobb.


Ezzel viszont arra késztetik a gyártókat, hogy a szívóerőt optimalizálják, jobb áramlástani elrendezése legyen a készülékeknek, kisebb villamos teljesítmény mellett.

2022. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, 800W
2022. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!