Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ilyen esetben a ruha valamenny...

Ilyen esetben a ruha valamennyire átveszi a szagot?

Figyelt kérdés

A nappaliban van a ruhaszárító. A konyha is a nappali része, ahol a nagy kuka van.


Ha nincs jól letakarva a kuka akkor kicsit szemétszagúvá válhat a száradó ruha?


Kb 5 méterre vannak egymástól.



2021. dec. 28. 12:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdjük, hogy eleve nem tárolnék a lakásban derékig érő kukában konyhai szemetet. Akár bomlik, akár nem. Az utcai kukánk 80 literes, az ér derékig. Hogy nézne már ki az a konyhában?

Nálunk 25 literes van a konyhai hulladéknak és még annál is lehetne kisebb. Miből áll kivinni?

2021. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a mosogató alatt tárolom a 40 literes szemetest. Oda direkt nem tetettem padlófűtést, hogy ne fűtsem alulról a szemetest télen. Van amikor 2 napot is kibír, anélkül, hogy szaga lenne, és van olyan, amikor néhány óra múlva már érzem az ájert, amikor beleteszek valamit. Na, ha már szaglik, akkor még olyankor is kiviszem, ha csak negyedig van. Pedig a mosogató alsószekrénybe van még külön becsukva, de nekem ne szagosodjon semmi. És nyilván olyan is van, amikor dugig lesz, de nincs rossz szaga még. De a kérdésre visszatérve - szagló szemetest semmiképpen nem tárolnék a frissen mosott ruhák közelében. Maga a kuka vagy szemetes is furcsa látvány lenne nekem szabadon a konyhában.
2021. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk van szelektív kuka, tehát a "normál" szemetes kb. 10 literes, és az se telik meg. Mivel papírt, fémet, műanyagot külön gyűjtjuk, plusz a komposztálnivalót is. Ilyen kevés vegyes szemét meg nem csinál büdöset.
2021. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"komposztálni is lehet szagmentesen a lakásban"

Aha, szagmentesen... Idézet a cikkből:

"Eddigi tapasztalat, hogy a starter kultúra rendesen büdös"

:)))

Különben tényleg jó ötlet...

2021. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Attól függ, mit rejt a kuka.
2021. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ha nem konyhai hulladék, akkor nincs baj, a szennyezetlen papírdobozok nem szoktak bűzleni. Ha konyhai, akkor semmiképp ne tárold ott + vonzza a csótányokat.
2022. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!