Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a tokeletes felmosas titka?

Mi a tokeletes felmosas titka?

Figyelt kérdés

Segitsetek, mert kezdek hulyet kapni. Hogyan kell szepen felmosni? Ti mit hasznaltok hozza? Milyen gyakran csinaljatok? Milyen felmoso, tisztitoszer? Soha nem sikerult meg csik/foltmentesen felmosni, koszosnak erzem utana a padlot.

Mindenfele tisztitoszert kiprobaltam mar, de valahogy soha nem latom jonak. Jelenleg most hagyomanyos felmosom van+vodor, de sokaig hasznaltam mopot is, de sokszor 5 torles utan tolta maga elott a koszt es hiaba csereltem 6x ki a rongyot hozza egy felmosas alkalmaval, olyan erzesem volt, mintha csak kente volna a koszt a padlon.

Felmosas elott termeszetesen mindig felporszivozok alaposan es forro vizet hasznalok+tisztitoszer. Heti 1-2x szoktam egyebkent, nem a kedvenc tevekenysegem. Gyakrabban kellene? Ez lenne a titka? Nem tudom, de igy is gyulolom, naponta porszivozok, de a felmosasra mar nincs kapacitasom ilyen gyakran.


2021. dec. 16. 00:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Takarítóként dolgozom, jó pár embert tanítottam már be. Szinte mindenki úgy mos fel, hogy a koszos vizet keni szét a padlón. Ennek az az oka, hogy felmosás után csak kiöntik a vizet, sem a moppot/felmosófejet, sem pedig a vödröt nem öblítik tisztára, tehát a következő felmosást már egy félig koszos vízzel kezdik. A másik tipukus hiba, hogy a felmosószer többszörösét használják. Minden flakonon rajta van a higítási arány. TikTokon láttám sok ilyen videót, hogy vízforralóval csinálnak 2-3 liter vízet, teleöntik szerrel, és azt kenik szét a házban. Borzalmas!

Én a viledának a pedálos, csavaós felmosóját használom, felmosószernek pedig évek óta a Mr. Proper kék változatát, Tescoban, Dmben lehet kapni.

Tehát ami fontos, hogy mindig tiszta mop és víz, és a szer adagolás.

2021. dec. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%
A vizet hogyan tartják tisztán? Az első újranedvesítésnél belefacsaródik a kosz, piszok.
2021. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A tiszta víz
2021. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%

Úgy, hogy folyamatosan cseréik.

De ezt nyilván befolyásolja, hogy mekkora területet kell felmosni.

Egy 32 nm-es lakást fel lehet mosni egy adag vízzel, de egy családi házat 2-3 szobával, különböző helyiségekkel azért nem. Ott folyamatosan cserélni kell.

2021. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Még a múlt században egy orosz metróállomáson egy orosz bárizsnya egyetlen vödör vízzel az egész metróállomást felmosta. Ha az az érzésed van, hogy kened széjjel a dzsuvát a padozaton, akkor cserélj vizet gyakrabban. Ahhoz, hogy valami megtisztuljon, valaminek össze kell piszkolódnia. Nincs olyan, mint a Cillit Bang reklámban, hogy "és a kosz eltűnik"!
2021. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
A tiszta padló
2021. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
92%

Osztom a #11 véleményét.

Tisztára mosni tiszta vízzel, tiszta felmosófejjel lehet. Kevés szerrel, de ha nincs zsíros szennyeződés a padlón, akkor még a szer is fölösleges.

2021. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

[link]

Ezzel a felmosóval nagyon szépen fel lehet mosni.

2021. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Hintalow ***** válasza:

Veszek valami szart, amin padló kèpe van, akkor kis esèllyel vizkőoldó, megtöltöm a vödröt forró vizzel, beletolok kèt kupaknyit a cuccból, ès feltörlöm a követeg a parkettát.


Ès kèszen is vagyok :D

2021. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!