Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik a felsoroltakon kívül...

Létezik a felsoroltakon kívül más fertőtlenítős öblítő?

Figyelt kérdés

Eddig ezeket találtam:

1) LENOR Professional Odour Eliminator

2) Silan Fresh Control


Mivel olvastam, hogy egyesek nem tudják értelmezni a kérdést, ezért leírom a kérdés okát. Egyszer bent maradt a ruha a gépben és egy 10 mosás után se múló erős, jellegzetes szag maradt a ruhákban. Végül kimostam őket öblítő helyett fertőtlenítővel, ami megoldotta a gondot, de illatos se lett. Elkezdtem keverni az öblítőt kis fertőtlenítővel, ettől elkezdtek bekeményedni a ruhák. Szeretném rendbe rakni a mosott dolgaim fertőtlenítős öblítővel, de mivel sehol se lehet erre így szűrni, ezért kérdezem, hogy miket ismertek a felsoroltakon kívül. Nekem első olvasatra a Silan szimpatikus, de hátha van jobb.



2021. dec. 12. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Most meg akarod győzni a kérdezőt, hogy nem ecet szagúak a kimosott ruhái? :D :D :D
2021. dec. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 nemaRendőrség ***** válasza:

Szerintem a másik válaszadóra szántad, de válaszolok én is.

Alapvetően kíváncsi vagyok, hogy egyes embereknél ez miért történik.

Még soha nem fordult elő velem vagy környezetemben, pedig jópár mosógépről és ecetfajtáról van szó.

2021. dec. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

nemaRendőrség: kétszer öblít a gép.


Még félnapi állás után a szárítón, már alig érzem az ecetet, a mosóparfüm illata ugyanolyan halvány, de maradt. Ma felhúztam egy pólót és nem éreztem semmit. A ruhát tisztának éreztem, a puhaságát amolyan mosodásnak. :) Szóval nem hülyeség ez így elsőre. Arra jutottam, hogy 2x ennyi mosóparfüm kell (10ml) és nem kell ilyen sok ecet vagy nem 20%-ost kell használni.

2021. dec. 25. 01:28
 14/19 A kérdező kommentje:

Jónéhány mosás után a tapasztalatok:

A 10% ecet már jó, önthetem a szokásos szintig. Mosás után a ruha tapintása a fajtájától függ, a legtöbb a puhától messze van, de nem kellemetlen használni. A törölköző szokott a legkeményebb lenni, de jól beszívja a vizet, ahogy itt korábban írták. Sőt, minden kicsit természetesebbnek hat, gyanítom, életemben most találkoztam először textiliával vegyi bevonat nélkül.


A legdrágább (Herbow) nevű mosóparfümből 3x annyi kell, mint az ajánlás, így közelíti meg a végeredmény azt, amit szeretek. De így se marad illatos valami sokáig, pedig szeretném.


Most a kérdésem az lenne, hogy milyen mosóparfümöt használtok, ami tartósabb illatot hagy maga után.

2022. jan. 18. 01:30
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, puha illatos ruhák az öblítőtől lesznek. Kompromisszumot kell kötni: vagy kemény, ecetszagú ruhák, de cserébe nincs benne kemikália, vagy illatos, puha ruhák vegyi anyagok nélkül. Nincs köztes út!
2022. jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Vegyi anyagokkal*
2022. jan. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ecetszag 20% ecettel jó keményen túladagolva volt. Most illatos, csak a mosóparfüm minőségével nem vagyok elégedett. De ezeket szóról szóra mind le is írtam, úgyhogy ha nem érted az írott szöveget, akadj is le a témáról, mert fárasztó ugyanazt magyarázni. :)
2022. jan. 19. 00:51
 18/19 A kérdező kommentje:

Sikerült kikísérleteznem a megfelelő keveréket, hátha valakit érdekel.


Messziről indult a dolog, pedig teljesen egyszerű a dolog. Nem kell mosóparfüm (mind büdös), hanem jó bármilyen öblítő, annak a mennyiségét pedig az adott mosáshoz való mennyiségben lövöm be, ahhoz jön annyi 10%-os ecet, amennyi az öblítő. Ennyi. Annyi változott a korábbi mosási szokásaimhoz képest, hogy most csak mosódiólével mosok és a drágább, jobb illatú öblítőkoncentrátumokat veszem. Az ecet így egyáltalán nem érezhető, nem nyomja el az öblítőt, de kifejti áldásos hatását a ruhára és a mosógépre is. Örülök, hogy segíthettem.

2022. júl. 4. 16:46
 19/19 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy megdöntöttem az egy bekezdésben szereplő szóismétlések világrekordját. :) Vagy többet kéne innom, vagy kevesebbet...
2022. júl. 4. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!