Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szappannal miket lehet takarít...

Szappannal miket lehet takarítani?

Figyelt kérdés
Szoktatok szappannal takarítani? Nem pipereszappannal, hanem a sima, egyéb hozzáadott dolgoktól mentes háztartási szappannal? Nekem tetszik, hogy nagyon jól oldja a zsírt, utána könnyű lemosni, nem úgy, mint pl. a mosogatószert. Pl. felmosásra nekem bevált, alig kellett néhányat törölnöm vizes ruhával utána, nem csúszott a padló. Azt még nem próbáltam, hogy úgy milyen ha hagyom csak a szappanos vízzel.. gondolom úgy azért csúszna. Illetve az is tetszik, hogy annyira nagyon azért nem mérgező, ha valahol mégis ottmaradna belőle. Mikrón biztos ki fogom próbálni, még a hűtőn is. Ablakot mosni, kerámialapos tűzhelyt tisztítani érdemes vele? Kíváncsi vagyok az odaégett tepsikkel mit csinál, jó lenne ha elbírkózna vele, és nem kellene az erős vegyszereket szívni. Aki ilyennel takarít, mikre használja?

2021. dec. 1. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Telefont
2021. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem takaritok sima szappannal, mert hagy egy ilyen fura reteget maga utan es azt nehez eltuntetni a feluletekrol. Legalabbis ami az en tapasztalatom.


Egyebkent en mososzodaval szoktam felmosni, feluleteket letorolni (feloldom meleg vizben es ugy) furdoszobahoz, ablakokhoz pedig ecetet es citromsavat hasznalok. Mosogatashoz meg sima mosogatoszert hasznalok, csak a jar jott be sajnos,nem talaltam erre meg alternativat, pedig nem lenne rossz.

Egyebkent ha a szappanmaradek ott marad valahol, ugyanugy karos es mergezo, mint barmi mas. Nem vagyok annyira benne biztos, hogy pl tanyerokrol el tudnam tunteni maradektalanul mosogatas folyaman. Ablakot es fozolapot pedig biztos ne tisztits vele, nem lesz jo vege :D

2021. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ablaknál azért érdekes eredményre számíthatsz egy olyan dologgal, ami ZSÍRBÓL(!) és hamuból áll.:)
2021. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem takarítanék szappannal. Lehet, hogy 60-70 évvel ezelőtt bejöttek ezek a készítmények, de akkor még a felületek és a ruhák is más anyagokból voltak.
2021. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
3# a zsír átalakul, hamu nincs benne, lúggal készül. ( Mégis zsíroldó lesz)
2021. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ilyennel utoljára, még az Iluska mosta a ruháit a patakban.

Esetleg kérdezzed meg őt.

2021. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a szoruló fiókokat, cipzárakat szoktam vele "zsírozni", jó mert ha rámegy ruhára/étkészletre, könnyű lemosni.
2021. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!