Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 60 fokos mosástól sokkal...

60 fokos mosástól sokkal előbb tönkremennek a ruhák?

Figyelt kérdés
Férfi lévén nincsen sok ruhám, többnyire pamut anyagú cuccok, farmerek, leginkább mindegyik sötét színű. Most, hogy egyedül vagyok 2 hónapja ezeket 60 fokon mosom, nem tudom tisztábbnak érzem őket, mint 40-en. Próbáltam áztatni, előmosni is, de 40-en az istennek se volt az a tiszta érzése a pólóimnak, gatyáimnak. Eddig semmi változást nem vélek felfedezni, hogy romlott volna a ruhák anyaga. Az se probléma igazából, ha most 2 év helyett, csak 20 hónapot bír ki egy póló. Vagy számíthatok arra, hogy jóval előbb tönkremennek?
2021. nov. 14. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A ruhák - már ami elbírja - egyértelmüen tisztábbak lesznek 60 fokon, mint 40-en. Ettöl nem mennek hamarébb tönkre, én nagyon sok mindent mindig ilyen höfokon mosok.
2021. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van mindenen bevarrt cimke piktogrammokkal. Mosás, szárítás, vasalás, stb.

Van ami nem mosható 60 fokon, mert összemegy, roncsolódik. Ezeknél akár 1 mosás után is észrevehető a vàltozás.

2021. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Én azokat a ruhákat, amik csak rajtunk voltak pl. irodában, itthon mindig 30 fokon mosom. Ugyanolyan tisztának érzem, mint a törölközőket, amiket 60 fokon mososk.
2021. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem teljesen 60 fok az a 60. Mert általában sose rakom tele a gépet, s előbb kiszivattyúzza a mosóvizet, mihelyt felmelegítené a vizet 60 fokra. Inkább talán 50 fokra melegíti úgy kb. 45-50 perc alatt végez is többnyire a gép.
2021. nov. 14. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

60°-on terjednek legjobban a bacik. Tehát vagy moss 60° fölötti vízhőmérséklettel vagy alatta. Én nagyon ritkán használom a 60°-os mosást, pl az eco bubble 60° funkcióval ritkán mosok akkor is a férjem koszos munkáskabátjait, ruháit, mikor már a vanish-es áztatás sem segít. Igaz ilyenkor 4 órán át mos a gép, de olyan tisztán veszem ki a ruhákat, mintha minden új lenne. (igaz teszek hozzá vanish port, mosószódát és mosóport is)

Ez alatt 30°-on csak azokat a ruhákat mosom pláne télen, ami nem koszos és nem izzadtunk bele. 40°-on mosom a nadrágokat.

Viszont a fertőtlenítés miatt 90°-on mosom a törölközőket, bugyikat, konyhai ruhákat. Ez viszont tényleg jelentősen roncsolja az anyagot, vagy veszi ki a színét, úgyhogy idővel minden fehér színűre lett cserélve. Így hypózhatom is ha nagyon muszáj.

2021. nov. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

"60°-on terjednek legjobban a bacik. "


Ezt alá tudod valamivel támasztani? Ugyanis ez garantáltan nem igaz!

2021. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Egészségügyis vagyok, aszepszis antiszepszisből tanultuk


És te mivel tudod alátámasztani, hogy nem terjednek 60°-on???

2021. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A programmal lesz a gond. 40-50 perc alatt nem lehet tisztességesen kimosni, pláne nem a koszos ruhákat.

Szerintem inkább válassz egy hosszabb programot, minőségi mosószerrel.

2021. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Ma Magyarországon ahhoz, hogy ráírhassák egy akármilyen szerre, hogy "fertőtlenítő hatású", akkreditált laborba kell küldeni a terméket. Ekkor ők fungicid, virucid, baktericid, yeasticid hatásokra vizsgálják, megadott koncentrációban és hőmérsékleten. 40°C felett nem is vizsgálnak, mert ott nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy a vegyszer, vagy a hőmérséklet pusztítja a baktériumokat, gombákat, vírusokat.
2021. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!