Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehérneműket,alsónadrágokat...

A fehérneműket,alsónadrágokat miért 40 fokos mosásra tervezik?

Figyelt kérdés

Én 60 fokon mosom őket, meg a zoknikat is.


40 fokon csak wellneseznek a baktériumok.Plusz, akarva akaratlanul is lesz a fehérneműn pár vércsepp, amikor ciklusa van az embernek.40 fok semmit sem ér.

A zokniknál szintén, sokkal jobb a 60 fok, megöli a gombákat.


Hiába használok mosózsákot, feladják ezek a ruhadarabok a szolgálatot.



A magyar kormányoknak még nem jutott eszébe ilyesmi,hogy kötelezővé tegyék szabályozással,hogy a fehérneműt úgy kell legyártani,hogy bírja a 60 fokot.

Nagyon sokat segítenének vele a nőknek, de a férfiaknak is.


2021. júl. 4. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A mostani mosószerek már 40 foknál is szépen mosnak, elpusztítják a bacikat. Ha durvább folt van előtte rakni kell rá egy kis folttisztítót. Ha a hőtől várod a baci ölést akkor kikéne főznöd a ruháidat, 60 fokon is vígan elélnek
2021. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

2#


Az automata mosógép lényege,hogy ne menjen el az időm azzal,hogy áztatgatok meg locsálok.

Folttisztítót az előmosáshoz szoktam adni.Általában hat.

2021. júl. 4. 14:15
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Fertőtlenítés céljából mosás után még be kell tenni 3-4 percre a mikrohullámú sütőbe.De ha ki van téve a napra száradni az is megteszi.A közvetlen napsugár is fertőtleníti.
2021. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező

Ha olyat szeretnél amit lehet 60°C-on mosni, akkor olyat is találsz, csak sokkal drágább vagy éppen nem pamut, hanem műszálas.

Az egésznek semmi köze máshoz, mint ahhoz, hogy mennyi energia kell egy 40°C-os mosáshoz és mennyi a 60°C-os mosáshoz.

A japánoknál a mosószerek jó része olyan, ami hideg vízben is eléri azt a mosóhatást amit az itteniek 40°C-on, pont amiatt, hogy a vizet ne kelljen hozzá melegíteni.

A baktériumok ellen nem csak a magas hőmérsékletű mosással tehetsz, ezért vannak a fertőtlenítő szerek, amik sokkal kevesebb kárt okoznak a ruhákban, mint a magas hőmérséklet. Most ráadásul nagyon könnyen vehetsz olyan fertőtlenítő szereket amik erre alkalmasak. Vegyél felülettisztító szert és abból tegyél a mosáshoz, én ezt szoktam tenni. A vízben a fertőtlenítő szer éppen úgy elpusztítja a gombákat, mint az asztalon vagy kilincsen ha áttörlöd vele. csak előtte próbáld ki a ruháidat, hogy a színének nem okoz-e gondot! Általában ezek a felület fertőtlenítők nem klórosak, hanem más összetételűek és a színt nem babrálják, de a próba nem árt vele.

2021. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is általában elég a 40 fok, az mondjuk meglep hogy pont a vérfoltot akarod magas hőmérsékleten mosni,tudtommal hideg vízben kell. (pasi vagyok)
2021. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Kormány...? Bugyimosási törveny...? Vagy hogy gondolod? 😂😂😂😂


Nem is itthon gyártják!

2021. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanazt a hatást éred el 40 fokos mosással, mint a 60 fokossal, minden más csak illúzió.
2021. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Bakteriumok nagy reszenek teljesen mindegy hogy 40 vagy 60 fok, a tisztitas/fertotlenites jelentos reszet amugy se a vizhomerseklet hanem a mosogatoszer teszi.

Amugy meg attol meg hogy 40 fok van irva a ruhara valoszinuleg kibirja a 60 fokot, en szoktam 40en meg 60on is mosni, ahogy eppen kedvem van, meg soha nem olvastam el egy ruhanal se hogy hany fokon kene, megse volt belole gondom, semmi nem ment ossze/tonkre.

Ha 40 fokon nem lesz tiszta a ruha akkor keress uj mososzert, ha ugy se akkor uj mosogepet.

2021. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

#8: így van!


Amúgy a gyártók azért csak 40vfokot írnak, mert így egy csomó reklamaciót kivedhetnek...

De siman kibírjqk a 60at a pamut cuccok, ha vkinek a fettőtlenítés a fixa ideája... 😂

2021. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

"A magyar kormányoknak még nem jutott eszébe "


Írj az Orbánnak, hogy csináljon egy nemzeti konzultációt a bugyimosási szokásaidról is.

2021. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!